Новини

 • 18 Травень 2024 (19:36)

  Папа Франциск призначив свого легата на заключне богослужіння щорічного паломництва українських римо-католиків.

  В суботу, 18 травня 2024 р., у Ватикані повідомили про те, що Папа Франциск призначив кардинала Пʼєтро Пароліна, Державного Секретаря Святого Престолу, Папським Легатом на заключні богослужіння національного паломництва українських римо-католиків до Всеукраїнського санктуарію Пречистої Діви Марії в Бердичеві, які відбудуться у неділю, 21 липня 2024 року.

 • 18 Травень 2024 (19:35)
  Зустрічаючись в рамках візиту до Верони із дітьми та підлітками, Папа Франциск заохотив їх слухати Ісуса та бути знаком миру в світі.

  В суботу, 18 травня 2024 року, в рамках свого візиту до міста Верони на півночі Італії, Папа Франциск зустрівся із дітьми та підлітками. Зустріч відбулася на площі перед собором святого Зенона. Запросивши присутніх до спілкування Святіший Отець відповів на їхні запитання.

 • 18 Травень 2024 (19:34)
  Зустрічаючись із працівниками, волонтерами та в’язнями веронської в’язниці, Святіший Отець заохотив до відваги на шляху будування свого майбутнього, просячи у кризові моменти життя допомоги Бога та ближнього.

  У суботу, 18 травня 2024 р., у часі своєї Душпастирської подорожі до Верони, Папа Франциск зустрівся із співробітниками пенітенціарної поліції, ув'язненими та волонтерами в’язниці «Монторіо». У своєму вітальному слові Святіший Отець наголосив на важливості покращення життя ув’язнених осіб.

 • 18 Травень 2024 (19:33)
  Проповідуючи під час Святої Меси у Вероні, Святіший Отець наголосив на потребі Святого Духа, Який дає відвагу і творить гармонію в душі та суспільствах.

  «Брати і сестри, Святий Дух є головною дійовою особою нашого життя! Він є тим, хто провадить нас вперед, хто допомагає нам рухатися вперед, хто спонукає нас розвивати християнське життя», – такими словами звернувся Папа Франциск, проповідуючи під час Святої Меси в суботу, 18 травня 2024 р., яка стала завершальною подією його душпастирської подорожі до Верони. Богослужіння відбулося на стадіоні ім. Маркантоніо Бентеґоді.

 • 18 Травень 2024 (19:32)
  Центральною подією одноденного пастирського візиту Папи Франциска до Верони був діалог з представниками громадянського суспільства, рухів та асоціацій, які займаються миробудуванням. Папа підкреслив, що індивідуалізм – корінь диктатур, запропонував реалістичний погляд на конфлікти, закликавши також не бути спеціалістами з «вмивання рук».
 • 18 Травень 2024 (19:30)

  17 травня Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав відвідав храм Святого Йосафата в м. Кам’янець-Подільський, де мав нагоду поспілкуватися з духовенством і вірними Кам’янець-Подільської єпархії.

  Главу Церкви зустріли миряни, священники єпархії на чолі з владикою Іваном Куликом та мер Михайло Посітко.

  Блаженніший Святослав зазначив, що храм Святого Йосафата має для нього особливе значення, адже у 2000 році, будучи ще священником, він тут проповідував реколекції, на запрошення отців редемптористів.

 • 18 Травень 2024 (12:47)

  Секретар Святого Престолу в справах стосунків з державами і міжнародними організаціями виступив 133-ї зустрічі Комітету міністрів Ради Європи, що відбувається у контексті 175-річчя цієї міжнародної організації. В своєму слові він, зокрема, запевнив у підтримці України Святим Престолом.

 • 18 Травень 2024 (12:45)

  В інтерв’ю для Радіо Ватикану – Vatican News владика Богдан Данило, Єпарх Пармський і голова Патріаршої комісії УГКЦ в справах духовенства, розповів про цьогорічну зустріч комісії, що відбулася в Римі, та про місце священника в сучасному контексті, позначеному війною.

 • 18 Травень 2024 (12:43)

  Блаженніший Святослав відвідав IV З’їзд мирян УГКЦ у церкві Святого Йосафата в Кам’янці-Подільському. Патріарх порушив тему переображення України і нагадав слова митрополита Андрея Шептицького про те, що ключ до переображення України перебуває в ній самій. Він наголосив, що саме християни України є силою її переображення.

 • 18 Травень 2024 (12:40)

  Сторони відзначили значний поступ у двосторонніх стосунках, а також деякі питання, що стосуються життя Церкви в країні, звертаючи увагу на позитивні наслідки для суспільства свободи діяльності Церкви.

  У столиці В’єтнаму Ханої 17 травня 2024 року відбулася чергова зустріч спільної робочої групи між В’єтнамом і Святим Престолом, праці якої очолили пані Ле Тхі Тху Ханг, Віце-міністр закордонних справ, голова в'єтнамської делегації, та монсеньйор Мірослав Ваховський, Заступник Секретаря у справах стосунків з державам, голова делегації Святого Престолу.

 • 18 Травень 2024 (12:38)

  15–16 травня 2024 року Божого в Марійському духовному центрі «Зарваниця» під головуванням Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава відбулася 97-ма сесія Архиєрейського Синоду Української Греко-Католицької Церкви в Україні.

  У синодальних засіданнях взяли участь усі греко-католицькі єпископи, які діють на території України, та преподобний о. Теодор Мацапула, єпископ-номінат Мукачівської греко-католицької єпархії.

 • 17 Травень 2024 (15:45)

  Латинський патріарх Єрусалиму кардинал П’єрбаттіста Піццабалла в середу, 15 травня, відвідав парафію Святого Сімейства в Газі. Кардинал здійснив цю поїздку вперше з початку війни між Ізраїлем і ХАМАС на знак солідарності і підтримки невеликої, але стійкої спільноти вірян.

  Латинського патріарха Єрусалиму супроводжували Великий Госпітальєр Суверенного Мальтійського Ордену Фра Алессандро Де Франчішіс та священник парафії Святого Сімейства о. Габріеле Романеллі.

 • 17 Травень 2024 (15:39)

  У книзі-інтерв’ю з Вітторіо Мессорі кардинал Ратцінґер, серед іншого, ділився думками про кілька критеріїв на шляху оцінювання автентичності об’явлень.

 • 17 Травень 2024 (15:33)
  Звертаючись до учасників Пленарної асамблеї Комісії сакральної археології, Папа Франциск зазначив, що катакомби «будуть одним з найбільш пріоритетних відвідуваних місць». Тому він позитивно висловився про збільшення кількості об’єктів, відкритих для відвідувачів. Паломництво до катакомб, за його словами, «нагадує нам, що всі ми є паломниками, які прямують до зустрічі з Богом».
 • 17 Травень 2024 (15:32)
  Від ствердження, що немає перешкод для душпастирських ініціатив до повністю негативного судження, загалом – 6 можливих визначень, які містяться в нових правилах, що стосуються розпізнання гаданих надприродних явищ. Відповідний документ Дикастерії віровчення затвердив Папа Франциск. Ні єпископ, ні Апостольська Столиця не висловлюватимуться щодо ствердження надприродності явища, обмежуючись дозволом на проведення паломництва і набожності.
 • 17 Травень 2024 (15:29)

  Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав в інтерв’ю для «Громадського телебачення» прокоментував питання про патріархат для УГКЦ. «Ми маємо патріархат, але він ще не визнаний», — сказав Предстоятель.

 • 17 Травень 2024 (11:59)
  Європейська комісія розпочала офіційне розслідування щодо соціальних мереж Facebook та Instagram через побоювання, що ці платформи можуть "стимулювати поведінкову залежність" у дітей
  "Регуляторні органи ЄС розпочали офіційне розслідування щодо Facebook та Instagram через проблеми щодо захисту дітей", - поінформували в Європейській комісії.

  Єврокомісія заявила, що системи Facebook та Instagram, включаючи певні алгоритми, можуть "використовувати слабкі сторони та недосвідченість неповнолітніх осіб та спричиняти у них адиктивну поведінку".

 • 17 Травень 2024 (11:56)

  Швейцарський небінарний виконавець Немо, який просить використовувати щодо себе займенник "вони", після перемоги на Євробаченні-2024 намагається використати свій здобуток для проведення соціальних реформ на батьківщині.

 • 17 Травень 2024 (11:12)

  Мер Варшави Рафал Тшасковський заборонив релігійні символи, такі як розп’яття, в міських установах. Польська щоденна «Газета Виборча» (четвер) повідомляє, що працівникам офісів також заборонено мати релігійні символи на своїх робочих місцях. Однак заборона не поширюється на «релігійні символи для особистого користування, які носять люди, що працюють в офісі, наприклад, у вигляді намиста, татуювання або браслета», — пише видання. 

 • 17 Травень 2024 (11:07)

  Напередодні європейських виборів католицькі сімейні організації закликали поставити сім’ю в центр майбутньої політики ЄС. «Без захисту сім’ї не може бути захисту навколишнього середовища», – йдеться в заяві, опублікованій в середу, 15 травня, в Брюсселі Європейською федерацією асоціацій католицьких сімей (FAFCE). У заяві 33 асоціації католицьких сімей також закликають поставити захист дітей від порнографії на перше місце в порядку денному і визнати першість батьків у вихованні дітей.

Сторінки