Християнство і політика

 • Четвер, Лютий 22, 2024 - 14:32

  “Інтерес до війни в Україні падає, і це прикро. Американці надто часто зайняті своїми справами. Українське питання є і його слід розуміти як американське”, – сказав в інтерв’ю КАІ американський інтелектуал і теолог проф. Джордж Вайґель.

 • Вівторок, Лютий 20, 2024 - 19:52

  У рамках кампанії проти громадянського суспільства режим Нікарагуа заборонив скаутів. За повідомленнями ЗМІ, уряд позбавив правового статусу національну скаутську організацію та інші громадські організації.

 • Вівторок, Лютий 20, 2024 - 19:04

  Росія не залишає Україні іншого вибору, окрім військового самозахисту. На цьому акцентується у Посланні Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні щодо війни та справедливого миру в контексті нових ідеологій «Рятуйте пригнобленого з руки гнобителя».

  «Ця війна є національно-визвольною боротьбою української громадянської нації за право на власне існування і майбутнє, за незалежність, свободу і гідність наших громадян», — наголошується в тексті.

 • Понеділок, Лютий 19, 2024 - 21:20

  «Йдеться про пробудження людей від духовної коми», – так підсумовує звернення гаїтянських єпископів заступник голови місцевого єпископату. У країні, зануреній у глибоку кризу і охопленій насильством, єрархи закликають владу до розсудливого впровадження рішень, що ведуть до внутрішнього миру. «Ми щиро віримо, що слава Божа – це жива людина, а не зомбована людина», – підкреслює єпископ П’єр-Андре Дюма в інтерв’ю Радіо Ватикану.

 • Понеділок, Лютий 19, 2024 - 15:51

  Дискусія відбулася в Токіо (Японія) в межах конференції «Пошук шляхів примирення в час війни», на якій із 18 по 22 лютого 2024 року учасники обговорюють глобальні гуманітарні кризи у світі загалом та Україні зокрема.

  Це вже вдруге з ініціативи Всесвітньої міжрелігійної платформи «Релігії за мир» (Religions for Peace, WCRP) відбувається міжрелігійний Токійський міжнародний круглий стіл із питань миру, куди з’їхалися представники державного сектору, неурядових організацій і світових релігій із чотирьох континентів: Європи, Латинської Америки, Близького Сходу й Азії.

 • П'ятниця, Лютий 16, 2024 - 14:54

  Генеральний вікарій Віденського архиєпископа для вірних Східних Католицьких Церков у Австрії о. Юрій Коласа різко засудив нещодавні ракетні обстріли росією житлових кварталів в Україні. У четвер вранці обстріли зазнали деякі житлові квартали Львова. Постраждала і мати о. Юрія Коласи. Вибухова хвиля вибила вікна у її квартирі.

 • Четвер, Лютий 15, 2024 - 12:57

  35-річний ієромонах Петро (Степанов), який служив у Башкирії, опублікував відкритий лист до церковних ієрархів з критикою нинішнього безбожного становища духівництва та оголошення розриву із РПЦ. Він вже рік відсторонений від служби за незгоду з агресивною політикою РПЦ щодо війни в Україні, а тепер вирішив відкрито виступити проти псевдодухівництва. Про це повідомляє c4u.org.ua.

 • Вівторок, Лютий 13, 2024 - 14:21

  На Різдво 2023 року бойовики фулані в Нігерії вбили 195 християн у щонайменше 20 громадах штату Плато. У резолюції від 6 лютого Європарламент засудив ці акти насильства, однак формулювання та мотивація депутатів викликає запитання.

 • Понеділок, Лютий 12, 2024 - 10:43

  Цими днями Україна згадує 10-ту річницю початку цієї війни, а саме вторгнення росіян на територію нашого Криму та окупацію Слов’янська і Краматорська, Донецька і Луганська. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у своєму традиційному відеозверненні у 104-й тиждень великого болю, великої війни, яку росія принесла на українську землю.

 • Понеділок, Лютий 12, 2024 - 10:41
  Підписанням 11 лютого 1929 року Латеранских Угод між Святим Престолом і Королівством Італії, покладено край так званому «римському питанню», створивши сучасну Державу-Місто Ватикан і відновивши гарантії суверенітету й незалежності Глави Католицької Церкви.
 • П'ятниця, Лютий 9, 2024 - 12:15

  Чи має навернення у християнство бути одним із актів, які дозволяють отримати притулок у Великобританії? Англіканську Церкву звинувачують у надто довірливому ставленні до мусульман, яким після включення до реєстру прихожан легше отримати бажаний статус. Про це повідомляє Vatican News.

 • Четвер, Лютий 1, 2024 - 13:45

  30 січня Національна асамблея Франції ухвалила президентський законопроект про закріплення легальності абортів на конституційному рівні. 493 законодавці проголосували за і лише 30 — проти. На жаль, жодна з основних політичних партій Франції, представлених у парламенті, не ставить під сумнів можливість переривати вагітність.

 • Четвер, Лютий 1, 2024 - 13:17

  Від 2009 року представництво Святого Престолу при Організації Об'єднаних Націй та інших міжнародних організаціях в Женеві щорічно проводить разом з дієцезією Лозанни, Женеви та Фрібура молитовну зустріч, щоб разом з представниками міжнародної спільноти та різних релігій замислитися над темою, яку Папа пропонує на Всесвітній день миру.

   

 • Четвер, Лютий 1, 2024 - 11:54

  8 лютого в Пакистані відбудуться довгоочікувані загальні вибори. Релігійні меншини, представлені в неурядовій організації Minority Concern Pakistan (MCP), включно з християнами та індусами, опублікували маніфест із десяти пунктів. Вони просять усі політичні партії визнати, що права релігійних меншин у Пакистані перебувають під загрозою, і взяти на себе зобов'язання вжити відповідних заходів

   

 • Середа, Січень 31, 2024 - 13:01

  Жива музика і християнські пісні  — типове явище для європейських вулиць, але не завжди. Прикра й обурлива історія трапилася в Лондоні 29 січня. 20-річна Гармоні регулярно грає та співає пісні поклоніння на вулиці перед покупцями торгового центру і має сотні тисяч підписників та мільйони переглядів на YouTube. Після виконання всесвітньовідомої пісні «Amazing Grace» (О, Благодать) до дівчини підійшла офіцер поліції та вимагала зупинити спів і забиратися геть.

 • Середа, Січень 31, 2024 - 12:41

  У контексті вшанування в Італії цивільних жертв війни Папа Франциск звернувся із закликом, присвяченим надто численним цивільним жертвам війн, які точаться у світі сьогодні, вказуючи на Близький Схід та Україну.

 • Вівторок, Січень 30, 2024 - 18:30

  Виступ виконавчого директора Інституту релігійної свободи Максима Васіна під час засідання Круглого столу з міжнародної релігійної свободи, яке відбулося 29 січня 2024 року у Вашингтоні в будівлі офісів Сенату США. 

  Передусім, хочу подякувати Сполученим Штатам та іншим союзникам за вашу життєво важливу підтримку України в її боротьбі за незалежність, свободу, демократію, верховенство права та релігійний плюралізм. Україна хоче бути частиною вільного західного світу. Однак Росія намагається перешкодити цьому, вчиняючи геноцид українського народу.

 • Вівторок, Січень 30, 2024 - 17:19

  Відповідні рішення Апостольської Столиці були прийняті ще у квітні минулого року, а оприлюднення відбулося в день хіротонії нового пастиря.

  У Китаї створено нову дієцезію Вейфан, а в понеділок 29 січня 2024 р., відбулася хіротонія її нового єпископа: ним став священик Антоній Сунь Веньцзюнь. Обидва рішення – і про створення нової дієцезії, і про призначення її першого пастиря – були прийняті ще у квітні 2023 року, але оголошені в день єпископського рукоположення. Призначення відбулося в рамках Тимчасової угоди між Святим Престолом і Китайською Народною Республікою.

 • Понеділок, Січень 29, 2024 - 14:22

  Палата представників Флориди проголосувала за обмеження доступу дітей до соціальних медіа, маючи на меті захист їхнього психічного здоров’я та забезпечення онлайн-безпеки.

 • Понеділок, Січень 29, 2024 - 13:31

  Думки про ситуацію в світі, що стоїть над прірвою, дипломатичні зусилля Святого Престолу щодо України, мрія про Церкву, майбутні подорожі, виклики штучного інтелекту. Про ці та інші теми Папа Франциск говорив у інтерв’ю для часопису «La Stampa».

   

Сторінки