Суспільство

 • Субота, Березень 2, 2024 - 23:43

  Брати з Товариства Святого Павла запрошують на спільну подячну Святу Літургію, яка відбудеться у Латинській катедрі Львова в понеділок, 4 березня 2024 року, о 17:30.

 • Субота, Березень 2, 2024 - 23:39

  Голова Відділу соціального служіння УГКЦ владика Василь Тучапець звернувся до єпископів, священників і всіх вірних із проханням виявити особисту солідарність із тими, кого суспільство забуло й відкинуло, — у М’ясопусну неділю провести збірки пожертв на єпархіальний Карітас та соціальні ініціативи парафій і єпархій. Про це екзарх Харківський зазначив у Зверненні з нагоди соціальних днів і Дня молитви, посту та милостині в УГКЦ.

 • Субота, Березень 2, 2024 - 23:25

  У зверненні до керівників, суддів та працівників Трибуналу Держави-Міста Ватикану, Святіший Отець наголосив, що Святий Дух дає нам відвагу, щоб долати випробовування та відновлювати справедливість.

   

 • Субота, Березень 2, 2024 - 23:19

  2 березня в Бучі уздовж вулиці Яблунська провели Хресну дорогу в молитовну пам’ять про невинно вбитих жертв війни. Про це повідомила пресслужба Київської архиєпархії.

 • П'ятниця, Березень 1, 2024 - 14:51

  Наступного дня після 2-ї річниці повномасштабної війни в патріаршій прокатедрі Святої Софії в Римі відбулася велелюдна молитва за Україну та вшанування пам’яті всіх військових, цивільних, дітей, які загинули під час російської агресії в Україні. Про це повідомила пресслужба Товариства «Свята Софія» в Римі.

  Щоби висловити солідарність із нашим народом і молитовно згадати загиблих українців, до собору прибули уповноважені особи та посли при Апостольській столиці.

 • П'ятниця, Березень 1, 2024 - 14:42

  Папа: будьмо свідками Євангелія, приймаючи вразливих

  У зверненні до учасників формаційного курсу щодо соціального служіння потребуючим, Святіший Отець наголосив на потребі наслідувати Христову близькість, виявляючи свою турботу потребуючим.

   

 • П'ятниця, Березень 1, 2024 - 14:23

  У 2-гу річницю повномасштабного вторгнення в Україну, 24 лютого, на території собору Святої Софії в Римі волонтери й парафіяни прокатедри об’єднали свої сили для відправлення чергової вантажівки з гуманітарною допомогою. Про це повідомила пресслужба Товариства «Свята Софія» в Римі.

 • П'ятниця, Березень 1, 2024 - 13:18

  Франція досягла дна. Вона стала тоталітарною державою – такими словами Архиєпископ Мішель Опеті прокоментував рішення Сенату, який підтримав включення абортів до конституції. Він особливо відзначив неприйняття поправок, які мали гарантувати свободу совісті медичним працівникам. «Закон бере гору над сумлінням і змушує заподіяти смерть», — додав колишній Архиєпископ Парижа, який 12 років був лікарем до вступу в семінарію.

 • П'ятниця, Березень 1, 2024 - 13:09

  Уряд Великої Британії запустив спеціальну безкоштовну програму для батьків, які страждають від втрати дитини під час вагітності. Вони зможуть отримати довідку, яка офіційно підтверджує існування їхньої дитини. З розмов та досліджень стало зрозуміло, що це рішення, на яке чекали тисячі матерів і батьків.

 • П'ятниця, Березень 1, 2024 - 10:33

  Канадська іконописиця українського походження Анна Мицик від 2019 року на прохання і з благословення Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава працює над написанням ікон 12 свят, які виставлятимуть для вшанування на тетраподі Патріаршого собору.

 • П'ятниця, Березень 1, 2024 - 10:04

  В інтерв’ю для Радіо Ватикану -Vatican News отець Томас Швартц, Генеральний директор «Renovabis» розповідає про допомогу, яку вони не припиняють надавати постраждалим від повномасштабної війни в Україні та їхні зусилля, спрямовані також на те, щоб про цю війну не забули.

   

 • П'ятниця, Березень 1, 2024 - 09:44

  Папа через відеопослання звернувся до членів Панамериканського комітету суддів за соціальні права у світлі францисканської доктрини з нагоди відкриття осідку в столиці Аргентині, ділячись думками про важливість тих, хто охороняє правосуддя в правовій державі та підкреслюючи, що легітимність влади також випливає зі способу її здійснення.

   

 • Четвер, Лютий 29, 2024 - 13:04

  Сестри Чину святого Василія Великого (ЧСВВ) стали лауреатками нагороди «Lumen Christi» 2023–2024 від «Catholic Extension Society». Однією із лауреаток є випускниця Українського католицького університету сестра Лукія Мурашко.

 • Четвер, Лютий 29, 2024 - 12:48

  25 лютого в м. Вотерфорд в Ірландії помолилися Хресну дорогу до 2-ї річниці повномасштабного вторгнення росії в Україну.

  Про це повідомила парафія УГКЦ у Вотерфорді.

  На молитовному заході були присутні почесні гості, зокрема мер Вотерфорда Джо Конвей (Joe Conway), ірландці, які прийшли підтримати українців, парафіяни з Вотерфорда, Кілкенні, Вексфорда й інших містечок.

  У промові о. Андрій Сов’як зазначив, що молитва поповнює духовні й моральні сили, єднає нас із живим Богом — Ісусом Христом.

 • Четвер, Лютий 29, 2024 - 12:43

  Близько тисячі молодих християн, учнів християнських шкіл, минулої п’ятниці пройшли Via Dolorosa в Єрусалимі, молячись Хресну дорогу в намірі миру. Прилюдна молитва відбулася вперше після загострення конфлікту в Святій Землі.

   

 • Четвер, Лютий 29, 2024 - 12:28

  Уже 2 роки Україна живе в умовах повномасштабної війни, яку розпочала росія. Цей час кардинально змінив життя людей, зокрема й життя Отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви. Блаженніший Святослав в інтерв’ю для католицького видання «Aleteia» розповів про свій духовний досвід у час війни, про те, як 2 роки повномасштабного вторгнення вплинули на нього, його служіння та життя українців загалом.

  Я зранений. Щоразу, коли російські ракети пролітають над моєю резиденцією, моя перша реакція — це надмірна активність

 • Четвер, Лютий 29, 2024 - 11:46

  Чеський парламент підтримав нові привілеї та повноваження для т. зв гомосексуальних партнерств. Поправка до чинних правил означає, що гомосексуальні партнерства матимуть майже такі ж права, як і подружні пари. Єдине, чого в Чехії їм не дозволили - це усиновлювати дітей, але й тут знайшли «двері в майбутнє».

 • Середа, Лютий 28, 2024 - 15:13

  На полях заходу, організованого фундацією «Centesimus Annus - pro Pontifice» з нагоди вручення відзнаки «Економіка та суспільство», Державний Секретар також відповів на запитання журналістів щодо гіпотези Президента Франції про залучення військ країн Заходу у війну в Україні.

   

 • Середа, Лютий 28, 2024 - 13:22

  Наприкінці загальної аудієнції 28 лютого 2024 р. у ватиканській Залі Павла VI, Папа закликав згадувати у молитві народи, які страждають від воєн і насилля. Про це повідомляє Vatican News.

 • Середа, Лютий 28, 2024 - 13:14

  Понад 1 200 людей зібралися в центрі Клівленда, щоб помолитися за мир увечері в суботу, 24 лютого, у 2-гу річницю російського вторгнення в Україну. Римо-католицька єпархія Клівленду на чолі з єпископом Едвардом К. Малесічем спільно з єпископом Богданом Данилом з Української католицької єпархії Святого Йосафата з осідком у м.

Сторінки