Суспільство

 • Середа, Листопад 30, 2022 - 20:37

  Уряд Іспанії призначив всього лиш 1,3% ВВП на підтримку сімей. Цей показник – один з найнижчих в ЄС, незважаючи на те, що в країні зафіксовано перевагу кількості смертей над кількістю народжень. Окрім того, вагітні жінки, що перебувають в скрутному матеріальному становищі, можуть розраховувати на фінансову підтримку від держави в сумі 13 євро в рік.

   

  Загалом на підтримку вагітних у скрутній ситуації уряд передбачає виплати, сума яких в 6 разів менша, аніж сума, призначена на фінансування абортів.

   

 • Середа, Листопад 30, 2022 - 20:32
  В інтерв’ю для Радіо Ватикану – Vatican News Апостольський Екзарх для українців католиків візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії розповів про духовну та гуманітарну підтримку всіх, що страждають від війни в Україні. За його словами, «це драма Голготи, і тільки очима віри можемо збагнути, по якій стороні маємо далі залишатися і як маємо поводитися».
   
 • Понеділок, Листопад 28, 2022 - 19:14

  27 листопада з благословення преосвященного владики Діонісія Ляховича, Апостольського Екзарха для українців-католиків візантійського обряду в Італії, відбулася проща до Помпейської Матері Божої в намірі за перемогу України і закінчення війни.

  Як відомо, Помпеї — давньоримське місто, руїни якого знаходяться в межах сучасної комуни Помпеї в регіоні Кампанія, неподалік Неаполя. Паломництво співпало також із 147-ю річницею від того дня, коли Блаженний Бартоло Лонґо, адвокат, активний церковний діяч, привіз до Помпеїв з Неаполя чудотворний образ Пресвятої Богородиці Розарію.

 • Понеділок, Листопад 28, 2022 - 17:41

  У понеділок, 28 листопада, Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав нагадав про початок передріздвяного посту, що в народі називають Пилипівкою.

  «Учора ми святкували свято апостола Филипа, і сьогодні розпочинаємо час приготування до Різдва Христового. Передріздвяний піст — це піст радісного очікування. Очікування на прихід во плоті між нами Господа і Спаса Ісуса Христа. Нехай цей час буде часом духовного подвигу, часом, коли ми справді намагатимемося перемогти зло в нашому серці», — побажав Патріарх.

 • Неділя, Листопад 27, 2022 - 21:37

  Сьогодні мене послав Ісус Христос сказати вам: любі діти, не бійтеся, тільки віруйте! Історія Церкви в різних куточках світу показує, що там, де люди шукають Господа Бога і там, де вони в нього вірують, Він дасть їм таку силу, якій ніхто не зможе протистояти. На цьому наголосив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав під час проповіді на парафії св. архистратига Михаїла у с. Мала Вільшанка Білоцерківського району, що на Київщині, у 24-у неділю після Зіслання Святого Духа.

 • П'ятниця, Листопад 25, 2022 - 11:07

  Європарламент і мережа «Eurocities» збирають кошти для придбання життєвонеобхідних машин для населення країни, яке страждає від нестачі базових послуг, спричиненої бомбардуваннями критичної інфраструктури.

  Через влучення російських ракет у об’єкти електропостачання по всій території країни, мільйони мешканців України залишилися без електроенергії в розпал зими. Важливу роль в подоланні наслідків таких атак можуть відіграти електрогенератори, і це добре розуміють мери європейських міст, які розпочали ініціативу солідарності з українськими містами.

 • Середа, Листопад 23, 2022 - 22:10

  Американська архиєпархія Денверу оголосила «Вказівки щодо справ людської особи і статевої ідентичності». У них закликають католицькі школи не приймати учнів, які вважаються «трансгендерними».

 • Середа, Листопад 23, 2022 - 21:02
  Перед обличчям загострення гуманітарної кризи, спричиненої війною і, особливо, обстрілами об’єктів критичної інфраструктури з боку Росії, слід молитися про те, щоб світ не забув про війну, тобто, щоб пам’ятав, що там є конкретні люди, які страждають. На цьому наголосив Єпископ-помічник Харківсько-Запорізької римо-католицької дієцезії Ян Собіло, який нещодавно здійснив подорож до Риму, під час якої зустрівся також зі Святішим Отцем.
 • Понеділок, Листопад 21, 2022 - 22:28

  Адміністрація Джо Байдена продовжує зухвалий дипломатичний курс у своєму представництві при Апостольській Столиці. Після того як минулого року вони повісили на будівлі свого офісу прапор неомарксистського руху ЛГБТ, цього року настав час святкування «Трансгендерного дня пам’яті».

 • Понеділок, Листопад 21, 2022 - 17:09

  Після того як ФІФА застерегла, що капітани команд, які одягнуть пов’язку кольору веселки під час цьогорічного Чемпіонату світу з футболу, отримають «жовту картку», то не стало жодної команди, яка була б готова взяти участь у кампанії «One Love».

  Футбольні федерації Данії, Нідерландів, Бельгії, Англії, Уельсу, Німеччини та Швейцарії повідомили, що не можуть ставити своїх футболістів під загрозу отримати спортивні санкції, включно із отриманням «карток».

 • Понеділок, Листопад 21, 2022 - 15:17

  Днями в Інституті Богословських Наук на Хмельниччині відбулася перша сесія Школи капеланського служіння, яку започатковано у Римсько-Католицькій Церкві в Україні.

  На сесії був присутній ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії єпископ Павло Гончарук, який відповідальний за військове капеланство при єпископаті РКЦ.

  У першій сесії взяло участь близько 30 священників, які поглиблюватимуть свої знання та у тій чи іншій мірі долучаться до капеланського служіння.

 • П'ятниця, Листопад 18, 2022 - 18:49

  Секретар Святого Престолу в справах стосунків з державами виступив під час Всесвітньої конференції ЮНЕСКО щодо виховання та освіти дітей раннього віку, наголосивши у своїй промові на важливості цілісного підходу.

 • П'ятниця, Листопад 18, 2022 - 11:41

  Моторошні світлини опублікували на офіційній сторінці Служби Безпеки України. Співробітники СБУ та Нацполіції виявили чергову катівню, де росіяни допитували і знущалися з херсонців.

  На стінах приміщення були надряпані відчайдушні слова «моли Бога о нас», «Боже дай сил» і «Господи Боже, спаси и сохрани», а також засіки із позначенням діб перебування у катівні. За інформацією правоохоронних органів, там допитували і піддавали тортурам місцевих патріотів та учасників загонів тероборони.

 • Четвер, Листопад 17, 2022 - 16:06

  Ми дякуємо Господу Богу і Збройним силам України за те, що в цю мить ми живі. Дякуємо за кожну хвилину, у якій можемо бачити світло, зокрема те, що виробляється під дією електричного струму, і світло сонця, яке сходить над Україною. Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у щоденному воєнному відеозверненні у 267-й день великої, кривавої і святотатської війни.

 • Четвер, Листопад 17, 2022 - 13:07

  Ви зауважували, як ваша реакція на іншу особу кардинально змінювалася, коли ви одного разу дізналися, що вона про вас говорила щось неприємне або цілком неправдиве? Що з цим робити, якщо ми віримо у Христа? Вдавати, що нам це приємно? Стиснувши кулаки, стоїчно триматися? Підступно чекати моменту, щоби навзаєм зробити щось схоже у відповідь?

  Що з цим робити?

  1) Не варто себе дурити, що нічого не відбувається, якщо у вас все кипить.

  2) Спробувати перечекати кульмінацію кипіння. Час лікує!

 • Четвер, Листопад 17, 2022 - 13:02

  Здійснивши декілька візитів в Україну, представник екуменічної спільноти Тезе брат Бенуа зізнається, що близькість до війни перемінює. Учасник спільноти ділиться свідченням про силу українського народу, ініціативами солідарності та пригадує свою останню зустріч з реальністю війни в Україні.

 • Четвер, Листопад 17, 2022 - 12:59

  Орган Комісії Єпископатів ЄС, що займається зовнішніми міжнародними стосунками, прокоментував масовані обстріли інфраструктурних об’єктів в Україні, повторюючи заклик до російської сторони призупинити бойові дії, а до всіх сторін – ступити на дорогу переговорів на основі «серйозних пропозицій» справедливого миру, що шануватиме міжнародне право і територіальну цілісність України.

 • Понеділок, Листопад 14, 2022 - 15:43

  Віру та релігійну традицію ніколи не можна сприймати як набуті раз і назавжди і як належне. Це показує скандал війни між народами, що подіяють те саме хрещення.

   

  Наближаємося до завершення дев’ятого місяця від початку жахливої агресивної війни, розв’язаною Росією проти України. Дев’ять місяців – це період, протягом якого в материнському лоні формується людське життя, щоби прийти у світ, але те, що відбувається в Україні, не є виношуванням життя, а смерті, ненависті, спустошення.

 • Неділя, Листопад 13, 2022 - 14:25

  Від насилля до пробачення. Про труд визволення з в’язниці ненависті.

  Піти на глибину.  Частина 11. Єпископ Микола Петро Лучок ОР,  Апостольський адміністратор Мукачівської дієцезії

   

  Цитати:

  Кожне непрощення, яке є в мені, пов’язано з подією, яка завдала мені кривди. І тут дуже важливо помітити, побачити у собі цю болячку

 • П'ятниця, Листопад 11, 2022 - 18:04

  Іванка Крип’якевич-Димид — відома львівська мисткиня, іконописиця, дружина греко-католицького священника, капелана Майдану. Син Іванки та Михайла Димида, 27-річний Артем, ветеран АТО, загинув під час мінометного вогню на Донеччині у червні цього року. Остання колискова, яку заспівала Іванка Димид на похороні Артема, стала відомою всьому світу.

  Сьогодні пані Іванка є героїнею документального проєкту «Жінки війни», в основі якого лежить вісім реальних історій жінок-українок, життя яких назавжди змінила російська агресія проти України.

Сторінки

Паломництво Святими місцями