Новини

 • 21 Травень 2024 (10:07)

  Минулими вихідними 18 тисяч вірних здійснили піше паломництво з Парижа до катедрального собору в Шартрі. Більшість із них молодь. Середній вік - 20 років. Паломництво стає все більш популярним. Торік у ньому взяли участь 16 тисяч людей, але охочих було набагато більше. Тому цього разу запланували додатково 2000 місць, хоча й цього виявилося недостатньо. Реєстрацію закрили за місяць до паломництва.

 • 21 Травень 2024 (09:52)

  У минулі вихідні розпочалось чотири етапи Національного Євхаристійного Паломництва - безпрецедентної спроби пройти з Євхаристією тисячі миль по Сполучених Штатах як публічне свідчення вчення Церкви про те, що Євхаристія є справді тілом Ісуса Христа.

 • 21 Травень 2024 (08:58)

  Під час аудієнції з керівництвом Університету Лойоли з Чикаго Папа Франциск наголосив, що існує потреба в чоловіках і жінках, готових працювати для того, щоб світ знайшов мир. За його словами, в цей час швидких змін і дедалі складніших викликів роль університетів є вирішальною.

   

 • 21 Травень 2024 (08:53)

  17–18 травня відбувалася проща до Ярославської чудотворної ікони в Польщі. До стіп Матері Божої, прославленої в чудотворній іконі «Двері Милосердя», з’їжджалися паломники з різних куточків країни, щоби вимолити в Богородиці заступництва в небі для всіх християн та довгоочікуваного миру для України.

  Про це повідомила пресслужба Перемишльсько-Варшавської архиєпархії УГКЦ.

 • 21 Травень 2024 (08:50)

  Публікуємо Постанови Дев’яносто сьомої сесії Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні, яка відбулася 15–16 травня 2024 року Божого в Зарваниці.

  ПОСТАНОВИ
  Дев’яносто сьомої сесії
  Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні,

  15–16 травня 2024 року Божого, Зарваниця

  1. Задля покращення служіння Церкви у сфері освіти і виховання в Україні:

  І. На загальноцерковному рівні:

  А. Затвердити документ «Пасторальний план освітнього капелана» на трирічний випробувальний термін.

 • 21 Травень 2024 (08:46)

  Запрошуємо до посиленої ЦІЛОДОБОВОЇ 40-годинної молитви на вервиці, яка є потужною.

  духовною зброєю для НАВЕРНЕННЯ ГРІШНИКІВ, МИРУ У СВІТІ, ЗАХИСТУ НАШИХ ВОЇНІВ ТА НАШОЇ ПЕРЕМОГИ у цій війні.

  Початок молитви у вівторок, день визначений для нашої Архиєпархії, як день молитви та посту у цьому намірі 21.05.2024 о 07:00 годині, закінчення у середу 22.05.2024 о 23:00 годині (за українським часом).

  Зараз як ніколи ми повинні об’єднатись в молитві, щоб допомогти нашим захисникам світла подолати темряву.

 • 21 Травень 2024 (08:40)

  У Сакрофано поблизу Риму триває друга Загальна асамблея мережі «Talitha Kum», яка була заснована Міжнародною спілкою генеральних настоятельок.

   

 • 21 Травень 2024 (08:37)

  У Кам’янці-Подільському завершився IV Зʼїзд мирян УГКЦ.

  Про це повідомила Комісія УГКЦ у справах родини і мирян.

 • 21 Травень 2024 (08:26)

  В інтерв'ю телерадіокомпанії «CBS» зі США Папа Франциск наголошує на тому, що Церква приймає «всіх, всіх, всіх», і пояснює деякі моменти, що стосуються благословень, які дозволяє уділяти «Fiducia Supplicans». Він таврує сурогатне материнство, яке стало «бізнесом», а також ідеології, які завжди «лихі». Папа знову звернувся із закликом до країн, що перебувають у стані війни: «Зупиніться і ведіть переговори!». Щодо мігрантів – заклик не залишатися байдужими.

 • 21 Травень 2024 (08:22)

  Кожен із учителів в Україні став своєрідним пунктом незламності, у якому наші діти можуть отримати не тільки знання, а й підтримку — духовну, психологічну, людську. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви у 118-й тиждень великого, повномасштабного вторгнення росії на мирну українську землю.

  Предстоятель відзначив, що Харківщина стала мішенню нового удару росіян з північного кордону України. Осередком боїв було прикордонне місто Вовчанськ.

 • 20 Травень 2024 (11:30)
  Ректор Львівської духовної семінарії Святого Духа отець Ігор Бойко розповідає про нещодавню зустріч ректорів греко-католицьких семінарій, про теперішніх семінаристів і свої поїздки на схід України, зокрема, на Харківщину. Він також ділиться своїми думками про те, як плекати надію в ці темні часи. «Те що Україна воскресне, я не маю найменшого сумніву, але ми переходимо зараз через Страсну П’ятницю», – каже він.
 • 20 Травень 2024 (11:25)

  У межах візиту солідарності братів із Тезе Бенуа і Норберта, на чолі з новим настоятелем братом Метью, відбулася зустрілися з єпископами Архиєрейського Синоду УГКЦ у Марійському духовному центрі «Зарваниця», зокрема, з Главою УГКЦ Блаженнішим Святославом.

  Патріарх подякував братам за підтримку і солідарність з українським народом, за гуманітарну допомогу та ініціативи для молоді, а також за їхню відвагу і візит в Україну, що є знаком близькості до нашого страждального українського народу.

 • 20 Травень 2024 (11:24)
  Прислухатися до Святого Духа, Який переказує нам слова любові, які чує в спілкуванні між Отцем та Сином заохотив Папа Франциск паломників, з якими в урочистість П’ятидесятниці востаннє цього року молився молитву «Царице Неба».
 • 20 Травень 2024 (11:23)

  Цьогоріч Релігійне товариство українців-католиків «Свята Софія» США відзначає 50-річчя. З цієї нагоди Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав привітав учасників товариства та запросив на благодійний бенкет на підтримку зруйнованих війною церков і парафіяльних громад. Під час бенкету 19 травня присутні матимуть змогу отримати ювілейну книжку товариства, а прибуток буде призначений на відбудову зруйнованих війною церков в Україні.

 • 20 Травень 2024 (11:19)

  Після проказування молитви «Царице Неба» в Неділю П’ятидесятниці Папа Франциск закликав молитися до Святого Духа, творця гармонії, про зростання єдності між християнами та про припинення війн. Як і кожної неділі, не забракло згадки про Україну, а цього разу – й про Харків, який зазнає обстрілів.

 • 20 Травень 2024 (11:18)

  Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав відвідав у Перемишлі (Польща) митрополита-емерита Перемишльсько-Варшавського Івана Мартиняка і привітав його з потрійним ювілеєм: 85-річчям від дня народження, 60-ю річницею священничих свячень та 35-річчям єпископської хіротонії.

 • 20 Травень 2024 (11:08)
  Дві сфери діяння Святого Духа, які виявляє розповідь Діянь Апостолів про зішестя Святого Духа, були в центрі уваги проповіді, яку Папа Франциск виголосив під час Святої Меси в Неділю П’ятидесятниці.
 • 20 Травень 2024 (11:07)

  У проповіді в неділю жінок-мироносиць, 19 травня, Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав закликав шукати Христа там, де Він є сьогодні. А сьогодні Він є там, де найбільше болить — у тілі нашого багатостраждального народу.

  Блаженніший Святослав зауважив, що сьогоднішнє Євангеліє має дві виразні частини. У першій жінки-мироносиці спостерігають за тим, як бездиханне тіло Ісуса знімають з хреста. У другій — вони йдуть до гробу Господнього, щоб намастити пахощами Його тіло, і стають першими, кому ангел звіщає про Його воскресіння.

 • 20 Травень 2024 (11:06)
  Папа Франциск написав послання учасникам вшанування полеглих під час битви при Монте-Кассіно, в якій 80 років тому загинуло також багато українців. «Молячись за полеглих, молюся за мир», – читаємо в листі.
 • 18 Травень 2024 (19:36)

  Папа Франциск призначив свого легата на заключне богослужіння щорічного паломництва українських римо-католиків.

  В суботу, 18 травня 2024 р., у Ватикані повідомили про те, що Папа Франциск призначив кардинала Пʼєтро Пароліна, Державного Секретаря Святого Престолу, Папським Легатом на заключні богослужіння національного паломництва українських римо-католиків до Всеукраїнського санктуарію Пречистої Діви Марії в Бердичеві, які відбудуться у неділю, 21 липня 2024 року.

Сторінки