Новини

 • 20 Травень 2022 (19:10)

  Я запрошую всіх, хто мене сьогодні чує, долучатися до щоденної спільної, всецерковної молитви за Україну о 21:00 за київським часом (о 20:00 за римським часом). Молімося разом за живих і померлих в Україні. Молімося разом за припинення цієї війни і за мир у нашій Батьківщині. До цього закликав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у щоденному воєнному відеозверненні у 86-й день повномасштабної війни росії проти України.

 • 20 Травень 2022 (19:02)

  Багато католиків вважають, що папа є як прем’єр: змінюється партія, змінюється вибір, змінюються служби і їхні погляди. Така думка є помилкою. Папа є слугою традиції Церкви, а не її володарем – наголошує проф. Джордж Вайґель, відомий папський біограф.

 • 20 Травень 2022 (17:09)

  Італійська гуманітарна організація CESVI, яка активно допомагає людям, що постраждали внаслідок війни, часто зустрічається із пораненими людськими долями. Така допомога сприяє надії, яка, зокрема, відчутна на прикладі молодої матері Владислави, яка була змушена втечею рятуватись від наслідків війни.

 • 20 Травень 2022 (17:07)

  Ділячись своїми враженнями із журналістом Радіо Ватикану - Vatican News, Секретар у справах стосунків Святого Престолу з державами висловив захоплення мужністю українців і наголосив на тому, що потрібно рахуватися з їхнім болем.

   

  о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ / Stefano Leszczynski - Київ

 • 20 Травень 2022 (17:04)

  Чи Ваші діти знають, що вони улюблені Отця Небесного?

  Відповіді на питання:  «Хто я? Як маю жити? Для чого я на цьому світі?»

  Проповідь: єпископ Микола Петро Лучок ОР, Апостольський Адміністратор Мукачівської дієцезії

   Просімо Христа про Світло, про яке чуємо у Євангелії: «Хто йде за Мною  - не буде у темряві»

  Блукати в темряві  - це не розуміти, як нам сьогодні жити.

  Нам потрібне світло – Світло це пошуки того, щоб розуміти, як нам жити.

  Кожна людина потребує відповіді на три основні питання:

 • 20 Травень 2022 (12:09)

  Народився Бернардин (1380–1444) у шляхетній родині в місцевості Масса-Мариттіма (Італія). У шість років залишився повним сиротою, і його взяв на виховання дядько, який мешкав у Сієні.

  Бернардин ходив у парафіяльну школу, а згодом вивчав у Сієнському університеті канонічне право й теологію. У 20 років приєднався до спільноти, яка допомагала хворим на чуму; під час епідемії заразився сам, але одужав.

 • 20 Травень 2022 (12:06)

  У посланні з нагоди 50-річчя Інституту Психології Папського Григоріянського Університету Папа Франциск, у світлі подій в Україні, вказує на завдання Церкви полегшувати страждання людини, гідність якої скривджена.

 • 20 Травень 2022 (11:58)

  З 13 до 15 травня проходило 62-ге Міжнародне військове паломництво до м. Люрд (Франція), учасниками якого стали військовослужбовці із сорока країн світу. Традиційно до міжнародної молитви за мир долучилася також делегація з України. Це представники Збройних сил України, родичі полеглих українських героїв, військові капелани.

 • 20 Травень 2022 (11:53)

  Запевнити народ України в любові та прихильності Святішого Отця – це одна з цілей візиту до України Секретаря у справах стосунків з державами Святого Престолу. Про це він говорив під час зустрічі з представниками цивільної влади Львова.

 • 20 Травень 2022 (11:51)

  У четвер, 19 травня, у межах візиту солідарності в Україну, польські римо-католицькі єпископи відвідали столицю України, місто Київ, де, зокрема, зустрілися з Отцем і Главою УГКЦ Блаженнішим Святославом, а також Ірпінь та Бучу.

 • 19 Травень 2022 (17:52)

  Військові нас потішили тим, що на чотирьох напрямках росіяни повністю провалили свій наступ і наше військо успішно боронить Батьківщину... Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у своєму щоденному воєнному зверненні у 85-й день повномасштабної війни росії проти України.

  Предстоятель зауважив, що продовжуються авіаудари по різних частинах України: Одещині, Дніпропетровщині та Миколаївщині, які хотіли б жити мирним життям.

 • 19 Травень 2022 (17:51)

  Майже усі католики в Нідерландах не бачать нічого поганого у гріховних практиках, пов’язаних із сексуальним невпорядкуванням.

  Відповідно до нещодавнього опитування щодо акцептації гомосексуалізму в Нідерландах, майже 1 відсоток римо-католиків в цій країні не акцептує осіб, що належать до субкультури ЛГБТ. Дослідження громадської думки показує,  що впродовж останніх 15 років все більше віруючих осіб акцептують гомосексуалізм і плавний підхід до гендерної ідентичності.

 • 19 Травень 2022 (17:10)

  Декрет Конференції єпископів Римсько-Католицької Церкви в Україні про скасування усіх обмежень та рекомендацій, які відносилися до душпастирської праці та поведінки вірних в храмах в часі пандемії коронавірусної інфекції. 

  Шановні Отці та Богопосвячені Особи!

  Улюблені Брати і Сестри!

 • 19 Травень 2022 (17:08)
  Папа Франциск, зустрічаючись із групою послів, підкреслив важливість їхнього служіння, зазначаючи, що хоч сподівання на те, що війни залишилися в минулому не виправдалися, трагедії можуть стати нагодою проявитися найкращим рисам людства.
 • 19 Травень 2022 (13:11)

  Після завершення місії Архиєпископа Пола Річарда Ґаллаґера в Україні (керівника ватиканської дипломатії) буде розглянуто можливість продовження спроб перемовин чи буде заплановано візит Папи до цієї країни – зазначив кардинал П’єтро Паролін під час зустрічі в католицькому Університеті Мілану.

  18 травня Держсекретар Ватикану сказав, що «на даний час в Україні перебуває Архиєпископ Ґаллаґер, котрий виїхав туди на місію і сподіваюсь, що повернеться в неділю. Після його повернення подивимось, що слід робити».

 • 19 Травень 2022 (12:55)

  Тіло вбитого о. Хосе Ріваса Саладана, директора Дому мігранта в м. Текате, штат Нижня Каліфорнія, котрий загинув 15 травня, було знайдено на ранчо неподалік Хасьєнда Санта Вероніка.

  Як стало відомо, тіло священника знайшли члени його католицької спільноти разом з іншою неідентифікованою особою. На їхніх тілах було видно сліди тортур. Судова влада провадить розслідування цієї справи, однак наразі не проведено жодного арешту.

 • 19 Травень 2022 (12:44)

  Найбільш популярна книга Джорджа Орвелла «1984 рік», що описує тоталітарне суспільство, потрапила до індексу заборонених в Білорусі книг. Влада режиму наказала усунути їх з книгарень.

  «Видалити з продажу усі версії книги Джорджа Орвелла «1984 рік». Про виконання розпорядження повідомити не пізніше 19 травня», - йдеться у розпорядженні.

 • 19 Травень 2022 (12:07)

  «Основна роль Церкви в усі часи – душпастирське служіння, в якому вона дбає про душу людини. Але війна дуже "підсвітила" соціальне служіння Церкви, зробила цей напрямок дуже важливим […]. Для того, щоб ефективно служити потребуючим та відповідати на виклики часу, Патріарша курія УГКЦ, яка є виконавчим органом церковної влади, заснувала ряд інституцій або переорієнтувала роботу вже існуючих організацій».

 • 18 Травень 2022 (21:40)

  У середу, 18 травня, архиєпископ Пол Річард Ґаллаґер, Секретар у справах стосунків Святого Престолу з державами, в межах триденного візиту в Україну, відвідав у Львові Святоюрський комплекс і зустрівся з єпископами Української Греко-Католицької Церкви.

  На території архикатедрального собору Святого Юра архиєпископа Ґаллаґера зустрів владика Володимир Груца, єпископ-помічник Львівської архиєпархії, в супроводі священників архиєпархії.

 • 18 Травень 2022 (21:38)

  У середу, 18 травня, в Україну, до Львова, з візитом солідарності прибули архиєпископ Станіслав Ґондецький, митрополит Познанський і голова Конференції католицьких єпископів Польщі, архиєпископ Войцех Поляк, примас Польщі, та архиєпископ Станіслав Будзік, митрополит Люблінський. Їх супроводжує священник Стефан Батрух, душпастир громади УГКЦ в Любліні.

Сторінки

Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць