Новини

 • 16 Червень 2024 (16:07)

  У Мюнхені під проводом владики Богдана Дзюраха відбулася зустріч відповідальних за екологічні теми в єпископатах, що входять до Ради Єпископських Конференцій Європи. Серед тем, які розглядалися – негативні наслідки війни для екології. Завершилася зустріч молитвою за мир в українському катедральному соборі.

 • 16 Червень 2024 (16:01)
  Зустрічаючись у неділю з паломниками, Папа Франциск коментував притчу Ісуса, Який порівнює Боже царство із проростанням насіння, яке землероб кидає в землю, а далі воно проростає невидимо для ока. Святіший Отець зазначив, що й ми покликані наслідувати Бога, Який щедро дає нам свою благодать і терпеливо очікує, коли ми принесемо плід.
 • 16 Червень 2024 (16:00)
  Перед тим, як завершити недільну зустріч з паломниками традиційним проханням молитися за нього, Папа Франциск також закликав молитися за народи, що страждають від війни, згадавши і про Україну, а також представив нового блаженного мученика, що постраждав і від нацистів, і від комуністів, як теж скерував свою думку до ДР Конго, де знову спалахнув конфлікт.

  Після проказування молитви «Ангел Господній» у неділю, 16 червня 2024 р., Папа Франциск скерував думку до Польщі, де напередодні був проголошений блаженним священник, якого вбили прибічники комуністичного режиму.

 • 16 Червень 2024 (10:03)

  Щороку у День Батька ми визнаємо та дякуємо батькам у нашому житті.

  Це день вшанування всіх чоловіків, які люблять і жертвують заради інших, і пам’яті про любов, яку кожен із нас отримує від Бога Отця. Незалежно від того, чи пишете ви листівку до Дня Батька, чи розмірковуєте про велике покликання бути батьком, ось 10 цитат католицьких діячів і творів про батьківство:

   

  Папа Франциск:

  “Кожній сім’ї потрібен батько — батько, який розділяє радість і біль своєї сім’ї, передає мудрість своїм дітям і пропонує їм тверде керівництво та любов”.

   

 • 15 Червень 2024 (21:24)
  Проголошуючи блаженним мученика о. Міхала Рапача, кардинал Марчелло Семераро наголосив, що новий блаженний дозрів до найвищої мудрості, зрозумівши для кого потрібно посвятити себе цілого. Проповідник заохотив молодих людей, присутніх на урочистості, великодушно відповідати на християнське покликання.
   
 • 15 Червень 2024 (21:20)

  Зустрічаючись із керівниками великих підприємств і банків, що стараються втілювати постулати енцикліки «Laudato si’», Папа Франциск нагадав їм про відповідальність, яка виходить далеко за межі очолюваних ними структур.

   

 • 15 Червень 2024 (21:16)

  У День захисту людей похилого віку Папа Франциск повторив через пост у соціальній мережі «X» свій постійний заклик протистояти «отруйній культурі відкидання».

   

  «Як же часто до літніх людей ставляться мов до непотребу, залишаючи їх напризволяще, що є справжньою прихованою евтаназією! Це наслідок тієї культури відкинення, яка завдає стільки шкоди нашому світові. Ми всі покликані протистояти цій отруйній культурі відкинення!»

 • 15 Червень 2024 (21:12)

  12 червня у приміщенні Патріаршої курії УГКЦ під головуванням Блаженнішого Святослава відбулося засідання Секретаріату Наради Християнських Церков України, на якому було розглянуто низку питань щодо служіння Церков під час війни в духовній, освітній та гуманітарній сферах.

  Про це йдеться на сайті Інституту релігійної свободи.

 • 15 Червень 2024 (21:09)

  Група богословів завершила аналіз відгуків і пропозицій, які надійшли до Генерального Секретаріату Синоду від широкого кола представників Церкви в процесі підготовки «Instrumentum Laboris» другої сесії XVI Звичайної загальної асамблеї Синоду Єпископів про синодальність.

   

 • 15 Червень 2024 (21:07)

  Сенат США відхилив два законопроекти про екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ). Хоча ця “процедура”, що суперечить моральному вченню Католицької Церкви, користується підтримкою значної частини американського суспільства, політики наразі мають проблеми з її врегулюванням через цьогорічне рішення Верховного суду Алабами, який вказав, що запліднена яйцеклітина – це особа і не можна позбуватися так званих зайвих ембріонів, які зазвичай знищують після успішної імплементації заплідненої яйцеклітини в організм жінки.

 • 15 Червень 2024 (14:18)

  Перший в Україні громадський простір «Вибір» для військових, ветеранів та членів їх родин на базі Будинку офіцерів запрацював сьогодні, 13 червня, у Львові. Про це повідомляє Львівська обласна рада.

 • 15 Червень 2024 (14:13)

  Якщо ти дивишся в обличчя смерті і вже більше нічого не можеш зробити — здайся на волю свого Творця, як навчав св. Василій Великий. Бо Творець, який дав Тобі життя, є його паном та господарем і Він про тебе подбає. Були такі моменти, коли я казав: Господи, я здаюся на Твою волю! Про це розповів Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у розмові з ведучим Вадимом Карп’яком у прямому ефірі Радіо Культура 14 червня 2024 року, розмовляючи про війну і Церкву в контексті виходу книжки щоденних звернень Предстоятеля УГКЦ «Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться!».

 • 15 Червень 2024 (14:04)
  Під час саміту «Великої сімки», що відбувається в Італії, Папа Франциск виступив на відкритій сесії за участю інших глав держав і урядів, присвяченій викликам, пов’язаним зі штучним інтелектом. Він поділився думками про можливості та виклики, пов’язані з новітніми технологіями, наголошуючи на тому, що людство приречене на майбутнє без надії, якщо позбавити людей можливості приймати рішення щодо свого життя, віддавши його машинам.
   
 • 14 Червень 2024 (18:18)

  “Вся наша вірність покликанню, його значення, починається з любові, яку я маю до Ісуса”, – сказав Архиєпископ Ґеорґ Ґенсвайн, додавши, що він багато разів чув ці слова від Папи Бенедикта XVI.

 • 14 Червень 2024 (17:17)

  Зустріч відбулася в Борґо-Еньяція на півдні Італії в рамках відкритої сесії саміту «Великої сімки».

   

  У п’ятницю, 14 червня 2024 р., Папа Франциск зустрівся з Президентом України Володимиром Зеленським. Зустріч відбулася в південноіталійському містечку Борґо-Еньяція, куди Святіший Отець прибув для того, щоб взяти участь у відкритій сесії зустрічі G7. Зазначимо, що це третя зустріч Папи Франциска з Володимиром Зеленським, якого він приймав у Ватикані 8 лютого 2020 року та 13 травня 2023 року.

 • 14 Червень 2024 (14:18)

  Звідки черпати сили в час війни? Пресслужба Львівської Архиєпархії ініціювала зустріч із представниками львівських медіа.

  Розпочався захід з молитви до Ісуса Христа, яку попровадив Митрополит Ігор.

 • 14 Червень 2024 (14:14)

  «Бог дав кожній людині заповіді, через які вона може осягнути спасіння. Проте, тільки від неї залежить, вибере вона Боже світло чи назавжди залишиться в темряві злоби і гріха». Про це роздумує митрополит Львівський УГКЦ Ігор Возьняк у проповіді на празник святого Онуфрія, 12 червня 2024 року.

 • 14 Червень 2024 (13:54)

  14 червня у львівській квартирі-музеї блаженного священномученика УГКЦ Василія Величковського відзначають десяту річницю проголошення його покровителем пенітенціарного душпастирства Української Греко-Католицької Церкви. Молитву з цієї нагоди звершить митрополит Львівський УГКЦ владика Ігор Возьняк.

 • 14 Червень 2024 (13:50)

  Церква Різдва святого Івана Хрестителя УГКЦ захована у дворах житлового масиву на окраїні Кропивницького. Охайний храм на великій зеленій ділянці — наче оаза, оточена квітами та молодими ялинами. Біля в’їзду замислено стоїть дівчинка років 12. «Це наша Вікторія, — пояснює парох о. Іван Третяк. — Її родина з Лимана. Деколи діти роблять тут „блокпост“ — зупиняють машини, просять показати документи. Бачите, які зараз ігри в дітей. Такі часи…».

 • 14 Червень 2024 (13:47)
  Святіший Отець написав передмову до книги «Ігри миру», яка презентує розповіді багатьох спортсменів, висвітлюючи, зокрема, цінності Олімпійських та Паралімпійських ігор.

  У п’ятницю, 14 червня 2024 р., побачила світ книга «Ігри миру. Душа Олімпійських та Параолімпійських ігор» за редакцією Вінченцо Паррінелло, італійського спортивного діяча й генерала податкової поліції у відставці, передмову до якої написав Папа Франциск.

Сторінки