Американський кардинал: Реформа Церкви неможлива без мирян
  • Втр, 26/11/2013 - 15:34

Реформа Церкви не може відбуватися без мирян, вважає Архиєпископ Бостона кардинал Шон Патрік О'Мейлі. В інтерв'ю італійській газеті «La Stampa» єрарх зазначив, що винні у клерикалізації мирян саме священики, які прагнуть дати їм якомога більше «літургійних функцій», «замість того, щоб відправити їх перемінювати світ». За словами кардинала, Церкві треба виходити назустріч людям. Минули ті часи, коли достатньо було «побудувати стадіон, а глядачі самі прийдуть», з іронією зазначив єрарх.
На думку єрарха, культура зустрічі, до якої закликає Папа Франциск, посприяла відновленню ентузіазму у багатьох. Цьому також сприяє увага Понтифіка до «соціального Євангелія». «Я знаю багатьох людей, які повертаються, щоб ще раз подивитися на Церкву», – зазначив американський кардинал і додав, що людей приваблює доброта, милосердя і ніжність Папи Франциска – «те, чого потребують миряни».
Кардинал О'Мейлі наголосив, що культура зустрічі допомагає у вирішенні конкретних проблем. Він розповів, що в межах однієї кампанії проти евтаназії в штаті Массачусетс спільно виступили католики, протестанти, мусульмани, мормони та інші християнські спільноти, в результаті чого вдалося досягти бажаних цілей.
За матеріалами: be.radiovaticana.va