Архиєпископ Ріно Фізікелла про найближчі події Святого Року в Римі
  • Птн, 29/01/2016 - 16:16

«Ми щодня отримуємо тисячі фотографій та задокументованих фактів з усього світу, що підтверджують заанґажування та віру Божого люду», – цими словами архиєпископ Ріно Фізікелла, Президент Папської Ради сприяння новій євангелізації, підсумував перші місяці надзвичайного Святого Року. У п’ятницю, 29 січня 2016 р. у Ватиканському прес-центрі відбувся брифінг, під час якого голова відомства, відповідального за проведення Ювілею, розповів про події, які відбудуться на початку Великого Посту: перебування у Римі мощей святих Піо з П’єтрельчіни та Леопольда Мандіча і вручення мандату Місіонерам Милосердя.

Насамперед, архиєпископ Фізікелла коротко підбив підсумки перших тижнів Святого Року, зазначаючи, що цей Ювілей дійсно інтенсивно переживається в усьому світі, що підтверджують повідомлення з місцевих Церков. Це також не завадило тому, що від початку Святого Року значна кількість прочан прибула до Риму (приблизно 1 млн 400 тис), з яких 40% – з закордону. «Але підкреслюю, – наголосив доповідач, – що не це є критерієм судження про успіх Ювілею. Святий Рік Милосердя сягає набагато далі від чисел, щоб доторкнутися до людських умів і сердець з метою допомогти зрозуміти велику любов, з якою Бог уприсутнюється в їхньому житті».

Переходячи до безпосередньої теми зустрічі, Президент Папської Ради сприяння новій євангелізації зауважив, що перебування у Римі мощей згаданих святих в контексті Року Милосердя дуже легко зрозуміти, знаючи історію їхнього життя, яке вони віддали саме служінню Божому милосердю. Святий Леопольд Мальдіч, менш відомий, ніж отець Піо з П’єтрельчіни, жив у 1866-1942 роках, посвятивши своє життя сповідальниці. Майже тридцять років він щодня сповідав по 10-15 годин. Його співбрат-капуцин Піо з П’єтрельчіни, який жив у 1887-1967 роках, також був відомим сповідником.

«Ми вдячні Отцям Капуцинам, єпископам дієцезії Падови та Манфредонії-Вієсте-Сан-Джованні-Ротондо за те, що вони відповіли на бажання Папи, щоб ці мощі під час Ювілею на кілька днів прибули до Риму. Вдячність супроводжується впевненістю у тому, що ця подія дасть змогу тисячам паломників виразити свою набожність до цих двох святих та ще раз знайти розраду в їхньому заступництві», – зазначив архиєпископ Фізікелла, розповідаючи про програму заходу, назвавши її дуже простою. Мощі прибудуть до Риму 3 лютого та будуть виставлені у храмі святого Лаврентія поза мурами, наступного дня їх буде перенесено до храму Христа Спасителя неподалік Ватикану, а 5 лютого – до базиліки Святого Петра, де вони до 11 лютого будуть виставлені перед головним престолом.

Другою подією, якій була присвячена зустріч з журналістами, є богослуження Попільної Середи, під час якого Папа надасть мандат Місіонерам Милосердя – священикам, які отримають повноваження відпускати гріхи, зарезервовані для Апостольської Столиці. Президент Папської Ради сприяння новій євангелізації розповів, що таких священиків є понад тисяча і вони походять вони з усіх континентів, а також – належать до різних обрядів.

«Ми зустрілися з великою готовністю, але мусіли накласти обмеження щодо численних прохань, щоб зберегти значення особливого знаку, яким виражається надзвичайність події. Всі Місіонери отримали дозвіл від відповідних єпископів чи чернечих настоятелів та будуть до диспозиції всіх, хто проситиме про їхню присутність протягом всього ювілейного періоду, зокрема, під час Великого Посту», – розповів архиєпископ Фізікелла, повідомивши, що до Риму особисто прибудуть 700 з них. Папа зустрінеться з ними 9 лютого, а наступного дня вони співслужитимуть з ним Святу Месу з нагоди Попільної середи, під час якої отримають мандат.

Наприкінці брифінгу згадано і про першу «ювілейну» загальну аудієнцію, що відбудеться на площі Святого Петра 30 січня і на яку вже вписалися 20 тисяч паломників. Натомість, заплановані на 22 лютого святкування Ювілею Римської Курії, Губернаторства Ватикану та інституцій, зв’язаних з Апостольською Столицею, включатимуть духовну призадуму в залі Павла VI, перехід через Святі Двері та Євхаристійне богослуження, яке очолить Папа Франциск.