Блаженніший Любомир Гузар стане героєм першого в Україні інтерактивного фільму
  • Срд, 25/12/2013 - 17:12

Блаженніший Любомир Гузар стане героєм першого в Україні інтерактивного фільму. Співаторами та співпродюсерами цього інноваційного проекту будуть самі глядачі.

За створенням перших епізодів документального проекту «Любомир» можна буде спостерігати на веб-платформі www.lubomyr.net уже з 15 січня. Прем`єра екранної версії проекту запланована на 24 серпня, День Незалежності України.

Інноваційний проект про визначного духовного лідера наших днів благословив Глава УГКЦ Блаженіший Святослав: «Світ, у якому ми сьогодні живемо, дуже часто є світом ницих ідей, світом обмеженості, а водночас світом ницих людей. І ми часом так вузько дивимося на себе, на тих, хто є поруч, що величі попросту не помічаємо, великі люди випадають з нашого поля зору. Я переконаний, що цей фільм дозволить нам розширити власні горизонти і побачити велику людину, яка сьогодні є посеред нас. Ця людина - Блаженнійший Любомир. Отож запрошую всіх вас побачити велику людину поруч», - сказав чинний лідер греко-католиків у спеціальному відеозверненні на сайті.

Ініціатором та виробником документального проекту «Любомир» є продакшн-компанія Screen Media Ukraine. У проекті бере участь композитор Валентин Сильвестров. Співавтором та співпродюсером фільму може стати кожен, хто відчуває духовну потребу долучитися до документальної пам'ятки про Блаженнішого Любомира. Фінансування проекту буде здійснюватися безпосередньо майбутніми глядачами (краудфандингом, або спільнокоштом).

«Ми створюємо фільм разом. Кожна гривня, кожна світлина чи спогад є маленькою частинкою великого проекту. Створення фільму громадою є унікальним прецедентом. Ми сподіваємось, що разом ми зробимо по-справжньому необхідну справу як для сьогодення, так і для майбутніх поколінь», -  пояснив  продюсер документального проекту «Любомир» Павло Казанцев.

Сучасний формат веб-документального кіно дозволить кожному самостійно обирати послідовність і обсяг перегляду. У режимі реального часу на веб-платформі з`являтимуться зібрані знімальною групою розповіді героїв, думки експертів, історичні розвідки, архівні відеоматеріали та документи. За допомогою інтерактивних інструментів долучати до проекту власні матеріали, пропонувати локації для зйомок, теми для інтерв`ю зможе кожен охочий. Проект буде доступний у сучасних браузерах та додатках до мобільних приладів.

Документальний проект «Любомир» - це пов’язані між собою документальний фільм та перший в Україні проект у вигляді web-documentary. Творча група документального проекту «Любомир» запрошує надсилати відео, світлини, спогади, пов'язані з постаттю Блаженнішого Любомира. 

«Наш проект – про надію та про людяність, яка присутня в сьогоднішньому житті у спокійному і мудрому слові кардинала Любомира Гузара.  Ми хочемо дослідити феномен цієї людини, зрозуміти, ким він є для України: винятком чи носієм традиції», - розповіла автор ідеї і сценарист проекту Леся Харченко.

Перша експедиція проекту «Любомир» розпочнеться вже завтра, 26 грудня. Авторська група відвідає місця дитинства Блаженнішого Любомира. 

Стежити за проектом можна на веб-платформі www.lubomyr.net та в соцмережах.

Роксолана Шкіль, редактор проекту

Джерело: http://news.ugcc.org.ua