Блаженніший Любомир (Гузар): «Всі ми, християни, покликані піклуватися про створіння – природу, бо це – воля нашого Творця!»
  • Птн, 13/09/2013 - 17:17

Прес-реліз круглого столу

«Значення християнської віри для формування екологічної культури та відповідальності»

13 вересня 2013 року в Києві відбувся круглий стіл «Значення християнської віри для формування екологічної культури та відповідальності», організований Бюро УГКЦ з питань екології за підтримки Комісії для сприяння єдності християн та Київської Трьохсвятительської духовної семінарії УГКЦ, з нагоди відзначення 1025 років Хрещення Русі-України, Року Віри та екуменічно-екологічного Дня Бога Творця (1/14 вересня), який християни в усьому світі святкують як день молитви та відповідальності за Боже створіння – природу.

Мета заходу: розвиток діалогу між християнськими Церквами, державними природоохоронними установами і громадськими організаціями для підвищення екологічної культури населення та збереження природної спадщини України.

Після спільної молитви, яку очолив блаженніший Любомир (Гузар), зі вступним словом виступив д-р Володимир Шеремета, керівник Бюро УГКЦ з питань екології, який наголосив на значенні християнської віри для збереження Божого створіння – природи, екологічній місії Церкви, а також розповів, як цю місію намагається виконувати Українська Греко-Католицька Церква. Очільник Екобюро УГКЦ також зачитав листи і привітання, які надійшли учасникам круглого столу від Апостольського Нунція в Україні, архієп. Томаса Е. Галліксона та Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

З першою програмною доповіддю виступив блаженніший Любомир Гузар, «зелений патріарх УГКЦ», ключовим послання якого стало те, що всі ми, як християни, без різниці на свою конфесійну приналежність покликані піклуватись про створіння – природу, і то не тому, що йому загрожує небезпека, але тому, що це – воля нашого Творця і суттєва складова нашої віри і християнського життя.

Протоієрей Сергій Ющик, перший проректор Київської Духовної Академії Української Православної Церкви, передав учасникам круглого столу вітання від блаженнішого Володимира, Предстоятеля Української Православної Церкви і виступив з доповіддю на тему: «Сотеріологічні основи екологічного вчення Православної Церкви».

Від владики Ігора Ісіченка, архієпископа Харківського та Полтавського УАПЦ, була представлена доповідь на тему: «Каїнові дари нащадкам».

Від Державної Екологічної Академії виступив проф. д-р Олег Машков, проректор з наукової роботи, який наголосив на важливості християнської віри та ролі Церков для збереження природного довкілля, а також означив потенційні точки можливої співпраці на полі екологічної освіти різних вікових категорій населення.

Загалом у засіданні взяли участь представники християнських Церков, державних установ та громадських організацій природоохоронного спрямування, наукових та освітніх установ, а також засобів масової інформації.

Під час роботи круглого столу були обговорені питання про значення християнської віри і способу життя для збереження природи; збереження природної спадщини України, як вимоги спільної відповідальності християнських Церков та державних інституцій; ролі релігійних конфесій у підвищенні екологічної культури населення; досвіду діяльності Церков у сфері екологічної освіти та збереження природи; роль душпастирів і богословської освіти для еколого-просвітницької діяльності серед різних верств населення різних вікових категорій; перспективи спільних церковних та державних освітньо-виховних ініціатив і практичних проектів природоохоронного спрямування.

Учасники круглого столу прийняли робочий варіант резолюції, яка згодом буде оприлюднена на сайті Бюро УГКЦ з питань екології, у ЗМІ, а також розіслана предстоятелям та офіційним представникам Християнських Церков, Парламентському комітету з питань екології, Мінприроди та Міносвіти.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології