Блаженніший Святослав урочисто оголосив про початок роботи Синоду єпископів УГКЦ 2013 року
  • Нед, 11/08/2013 - 18:57

«Цією Божественною Літургією ми, єпископи Української Греко-Католицької Церкви, розпочинаємо наш Синод», – сказав 11 серпня Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук) під час проповіді в Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Києві.
 

Блаженніший Святослав наголосив, що початок цього Синоду розпочинається «в історичну хвилину, яка вже ніколи не повториться». «Ми молимося в Патріаршому соборі, який наче наречена готується до шлюбу – чекає свого освячення. Подивіться, який він світлий і білий...» – звертався Предстоятель Церкви до єпископів та мирян.

Говорячи про тему Синоду Глава УГКЦ зазначив, що центральною темою буде, як сьогодні «зробити зрячою сучасну людину, як нам ділитися вірою, як нам, віруючим ХХІ століття, провідувати Слово Боже в сучасній культурі».

Блаженніший Святослав попросив вірних греко-католиків молитися за Синод. «Щоб Дух Святий, незважаючи на наші гріхи та немочі, діяв на цьому зібранні єпископів, щоб ми могли зробити добрі синодальні рішення, щоб ця зустріч єпископів була часом особливої присутності між нами Воскреслого Христа. Того Христа, мозаїку якого бачимо на фасаді Патріаршого собору. Нехай Пречиста Діва Марія буде нашою учителькою та провідницею у проповіді Божого Слово сучасній людині», – сказав проповідник.

За його словами, Синод молитиметься до Ісуса Христа, щоб Він благословив нас, наш народ, нашу Церкву, нашу державу, щоб ми були віруючим і повноцінним народом, а відтак промовляли словом віри до своїх ближніх.

Наприкінці Богослужіння, згідно з церковним правом, Секретар Синоду Владика Богдан (Дзюрах) зачитав Декрет скликання чергового Синоду єпископів УГКЦ.

У свою чергу Апостольський нунцій в Україні Томас Едвард Галліксон зазначив, що він як представник Папи «має честь» стояти поруч з вірними греко-католиками перед троном Божої Величі, щоб благати про дар Святого Духа для обговорення справ Синоду, який сьогодні розпочинається. Він також «запевнив у благословенні Святішого Отця» усіх греко-католиків, праці Синоду, святкуванні ювілею 1025-річчя Хрещення Русі-України та посвячення Патріаршого собору.

На завершення Літургії Блаженніший Святослав, користуючись нагодою, представив вірним кожного з єпископів, хто вже прибув на Синоду.

Синод відбуватиметься у Києві з 11 по 18 серпня 2013 року. Головна тема Синоду – «Українська Греко-Католицька Церква й нова євангелізація».

 

Департамент інформації УГКЦ