Богородичні дні у Ватикані
  • Срд, 21/08/2013 - 22:04

12 і 13 жовтня цього року у Ватикані, в присутності Папи Франциска та за участю всіх асоціацій та церковних Рухів, які черпають натхнення з Марійської духовності, буде проведений Богородичний день. Тема Марійського дня у Ватикані – «Блаженна та, що повірила» (Лк 1,45). З нагоди Року Віри його організовує Папська Рада сприяння єдності християн і він збігається з річницею появ Пресвятої Богородиці у португальській місцевості Фатімі. 13 жовтня 1917 року Пресвята Богородиця в шостий і останній раз об’явилась трьом пастушкам – Лусії, Жасінті та Франціскові. Появи тривали від 13 травня 1917 року і через цих трьох дітей Божа Мати переказувала людству Свої перестороги.

На бажання Святішого Отця справжня статуя Фатімської Богородиці (існує також декілька копій цієї статуї, які постійно здійснюють паломництво світом) буде привезена до Ватикану і виставлена для почитання вірними на площі святого Петра та в Марійському санктуарії Божественної Любові (Divino Amore) поблизу Риму.

У суботу 12 жовтня від 8-ої години ранку прочани здійснюватимуть паломництво до гробу святого Петра у ватиканській базиліці, а у храмах поблизу Ватикану буде проводитись Євхаристійна адорація та вірні зможуть приступити до Святої Сповіді.

О 17-ій годині римського часу статуя Фатімської Богородиці прибуде на площу святого Петра, де її зустрічатиме Святіший Отець. Після катехизи, присвяченої Пречистій Діві Марії, статуя буде перевезена до санктуарію Божественної Любові.

Від 19-ої години там буде проводитись молитовне чування «З Марією протягом ночі», яке включатиме молитву на вервиці (розарій), в якому за допомогою телемосту братимуть участь Марійські санктуарії світу.

У неділю 13 жовтня статуя Фатімської Богородиці буде знову перевезена на площу святого Петра у Ватикані, де після проказування вервиці, о 10:30 римського часу розпочнеться урочиста Свята Меса, яку очолить Вселенський Архиєрей.

Папа Франциск глибоко почитає Пресвяту Богородицю. Вистачить згадати його приватні відвідини Марійської базиліки Санта Марія Мадджоре в Римі вже наступного дня після вибору на Вселенського Архиєрея, перед і після повернення з Всесвітнього дня молоді в Бразилії. Після свого вибору Папа Франциск звернувся до кардинала Жозе Полікарпо, тодішнього Патріарха Лісабону, посвятити його понтифікат Фатімській Богородиці. Це посвячення кардинал Жозе Полікарпо звершив у Фатімі 13 травня 2013 року після завершення головного Євхаристійного богослуження з нагоди міжнародної прощі. А під час Всесвітнього дня молоді в Бразилії, відвідуючи Марійський санктуарій в Апаресіді, Папа Франциск віддав свій понтифікат під покров Апаресідської Богородиці

Текст із сторінки http://uk.radiovaticana.va