Братство Пія X знов відкидає доктринальну преамбулу
  • Срд, 17/04/2013 - 21:20
Братство Пія X знов відкидає доктринальну преамбулу

«Ми не могли і все ще не можемо її підписати», – так написав про «доктринальну преамбулу» 15 квітня цього року в «Листі до благодійників» єпископ Бернард Фелле.

Також єпископ Фелле стверджує, що «складна ситуація для священичого Братства святого Пія X виникла у зв'язку з вимогами Ватикану, що вказані у «доктринальній преамбулі», і тим фактом, що Святий Престол не може чітко представити волю Святішого Отця».

Лефевристи не можуть повністю прийняти Другий Ватиканський Собор та Месал Павла VI, на думку єпископа Фелле, у доктринальній площині обидві сторони залишились на вихідних позиціях 1970-х років.

Головний настоятель Священичого Братства св. Пія X посилається на думки Марселя Лефевра і свого безпосереднього попередника о. Франца Шмідбергера, які вважали Другий Ватиканський Собор шкідливим.

«Ми просимо Бога і владу Церкви, а особливо нового Папу Франциска, Намісника Христа, Наступника Петра, щоб не допустив загибелі душ, тому що вони не отримують здорового вчення, об’явленого завдатку віри, без якої ніхто не може бути спасенним, ніхто не може подобатися Богові», – йдеться в документі.

У січні цього року вийшов лист заступника голови Папської Комісії Ecclesia Dei, Архиєпископа Августина Ді Ноя до єпископа Фелле, а через нього і до усього лефевристського духовенства, у якому пропонується вихід з глухого кута, в який зайшли взаємні стосунки. Отже, Ватикан готовий визнати харизму Архиєпископа Марселя Лефевра і його діло, тобто «формацію священиків», але не «жорстку і непродуктивну риторику» чи «публічне корегування інших в Церкві» і «присвоєння ними собі місії судити і виправляти теологію».

До того ж, вказано, що в Католицькій Церкві можуть бути різні думки, а богословський плюралізм виправданий доти, поки не впливає на єдність віри в об'єктивному сенсі. Він може стимулювати Вчительський Уряд Церкви краще формулювати своє вчення. Але водночас не може бути й мови про «паралельне вчення», присвоювання права визначати правди віри.

За матеріалами: http://info.wiara.pl