Церкви підтримали право громадян на мирний протест
  • Срд, 04/12/2013 - 11:18
КИЇВ – Глави провідних українських Церков відреагували категоричним осудом на жорстоке побиття міліцейським спецзагоном «Беркут» мирних громадян – учасників акції Євромайдан у столиці України, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Глава УГКЦ Святослав (Шевчук) висловив свій смуток з приводу подій, які вночі 30 листопада 2013 року відбулися на Майдані Незалежності у Києві. “Ми засуджуємо ті прояви насильства, які застосували працівники правоохоронних органів до мирних громадян”, – сказав він.

Предстоятель УПЦ Київського Патріархату патріарх Філарет (Денисенко) у своїй заяві відзначив: “Ми закликаємо всіх – особливо міліцію, але також і учасників громадських акцій, не допустити подальшого примноження насильства”.

За словами патріарха, після початку масових громадянських акцій Церква неодноразово зверталися до влади із закликом забезпечити громадянам гарантоване Конституцією право мирно висловлювати свою позицію. “На жаль цей наш заклик не був почутий”, – підсумував він.

“Господь заповідував нам любити один одного, бути братами і сестрами, бути миротворцями і перемагати зло добром”, – підкреслив Предстоятель УПЦ митрополит Володимир (Сабодан). Він закликав не розділювати українське суспільство, молитися за мир, любов та злагоду, подолання розбрату і ворожнечі, недопущення насильства та розв’язання непорозумінь.

Виконавчий секретар Братства незалежних церков та місій євангельських християн-баптистів України Сергій Дебелинський заявив, що “немає ніякого виправдання тим, хто може топтати, калічити дітей,  дівчат та жінок. Це дуже брудно. Комусь дуже дошкуляє мир та спокій котрий був на Україні!”. Він закликав усіх, “особливо міліцію, підрозділи Беркута, а також всіх учасників громадських акцій не допустити подальшого примноження насильства – це шлях до прірви”.

Усі ієрархи Церков закликали і владу, і учасників мирних протестів зберігати суспільний мир, жодним чином не вдаватися до насильства та не провокувати його, але перемагати зло добром.

«На підставі Святого Письма, я твердо переконаний, що насильство неможливо викорінити насильством. Слово Боже говорить: "Не будь переможений злом, але перемагай зло добром" (Рим.12:21)», – йдеться у зверненні старшого єпископа Української Християнської Євангельської Церкви Леоніда Падуна.

Конференції римо-католицьких єпископів України заохочує всіх людей доброї волі молитися за Україну: “В ці трудні часи, які переживає наша Батьківщина, ми заносимо наші прохання до Бога за нашу країну та її народ”.

Єпископ-номінат Німецької євангелічної лютеранської Церкви України Сергій Машевський закликав духовенство і мирян проголошувати слово про примирення у Христі. “Нам необхідно, по наказу Спасителя, бути миротворцями і являти оточуючим нас правдиве свідчення мудрості, справедливості і прощення Божого”, – підкреслив він.

“Ми покликані до миру, справедливості і збереження єдності”, – наголосив у своєму зверненні голова Всеукраїнського Союзу Церков ЄХБ В’ячеслав Нестерук. Він закликав кожного християнина не стояти осторонь сьогоднішніх конфліктів, а посилити молитви за припинення ворожнечі та насилля.

За словами старшого єпископа Церкви християн віри євангельської України Михайла Паночка, антиконституційні дії силових структур неначе іскра розпалили вогонь всенародного гніву. “Ми дякуємо Богу, що наш український народ і тут виявив велику витримку і мирний характер протестів”, – йдеться у його зверненні. Він закликав владу “проявити виваженість та мудрість і якнайскоріше розв’язати питання, які схвилювали мільйони людей нашого краю, шляхом діалогу з суспільством та мирних переговорів”.

“В ситуації, коли кров безвинних людей вже пролилась на київську бруківку, ми закликаємо представників влади, працівників правоохоронних органів, а також усіх протестуючих утриматися від насильства та його ескалації, згадати про те, що життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека людей визнаються в Україні та в усіх демократичних країнах світу найвищою цінністю”, – наголосив Головний рабин м. Києва та України Яків Дов Блайх. На його переконання, свавільне позбавлення громадян України їхнього конституційного права на мирні зібрання є неприпустимим.

Також і Рада Євангельських Протестантських Церков України закликала “і керівництво держави, і правоохоронні органи, і учасників громадських протестів зберігати суспільний мир, не вдаватися і не реагувати на провокації насильства”, за що доведеться відповідати перед Богом. Глави євангельських Церков висловили переконання, що теперішні виклики, які постали перед Україною, “можуть бути вирішені шляхом суспільного діалогу, щоб влада і громадянське суспільство могли почути один одного”.

Нагадаємо, що за кілька днів до кривавого розгону міліцією мирної акції на Майдані незалежності Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій закликала представників держави забезпечити право громадян на мирне вираження своїх переконань.

 

Інститут релігійної свободи, Київ 
www.irs.in.ua