Cтурбований ситуацією в Нікарагуа, Святий Престол закликає до діалогу
  • Пон, 15/08/2022 - 12:36

Ватиканський дипломат виступив під час спеціальної сесії Організації Американських Держав, яка прийняла резолюцію «Ситуація в Нікарагуа».

«Святий Престол не може не висловити занепокоєння тим, що діється, водночас, запевняючи тих, хто відданий діалогові як незамінному засобові демократії та гарантові більш людяної та братерської цивілізації, в тому, що завжди буде з ними співпрацювати», – сказав монсеньйор Хуан Антоніо Крус Серрано, Постійний Спостерігач Святого Престолу, виступаючи під час спеціальної сесії Організації Американських Держав, присвяченої ситуації в Нікарагуа, яка в п’ятницю, 12 серпня 2022 р., відбулася у штаб-квартирі організації у Вашингтоні. Він додав, що «Святий Престол закликає сторони знайти шляхи порозуміння, засновані на повазі і взаємній довірі, шукаючи перш усього загальне благо і мир».

Під час засідання Організація Американських Держав 27-ма голосами з 34-х прийняла резолюцію «Ситуація в Нікарагуа», звертаючись із закликом до Президента Даніеля Ортеґи припинити утиски Католицької Церкви, примусове закриття громадських організацій і переслідування засобів суспільної комунікації. Організація засудила систематичні дії уряду, спрямовані на те, щоби змусити замовкнути тих, кого вважає ворогами влади, чимало з яких потрапили до в’язниці.

До переліку переслідуваних потрапила також місцева Церква. Зокрема, з країни прогнано сестер Згромадження Місіонерок милосердної любові, заснованого святою Терезою з Калькутти, закрито десяток католицьких радіостанцій, заблоковано в помешканні Єпископа Матаґальпи Роландо Хосе Альвареса Лаґоса, якому поліція вже тиждень не дає полишити помешкання. А в п’ятницю влада столиці Манаґуа заборонила процесійну ходу вулицями міста, що мала пройти з нагоди Марійського паломництва.