Депутати місцевих рад виступають проти ЛГБТ-законопроекту Совсун
  • Суб, 08/04/2023 - 10:15

Місцеві ради почали висловлювати протест проти сумнозвісного проекту закону № 9103 «Про інститут реєстрованих партнерств».

Так, 31 березня відповідне звернення до Верховної Ради підтримали депутати Луцької міської ради.

 

«Вважаємо абсолютно неприпустимим ухвалення цього закону чи подібних, що суперечить, по-перше, чинному Сімейному кодексові; по-друге, ухвалення закону призведе до неминучого агресивного нав’язування гендерної ідеології всьому суспільству і загрожуватиме здійсненню адекватної демографічної політики в час національно-визвольної війни; по-третє, аморальна гендерна ідеологія ще більше проникатиме в освітні заклади, травмуючи психоемоційну сферу дітей; по-четверте, зупинити цей закон – це припинити вкрай агресивну риторику і поведінку ЛГБТ-спільнот, що брутально посягають на гармонійні взаємини межи двома статями в українському суспільстві, морально ослаблюючи українську націю», – йдеться у зверненні.

На думку луцьких депутатів, московсько-українська війна мала б максимально зосередити українське суспільство на перемозі над московським ворогом та ухваленні відповідних законів, зорієнтованих на посилення фронту і тилу водночас. Натомість нині доводиться спостерігати вкрай загрозливі дві основні тенденції, що не лише підважують чи віддаляють нашу перемогу над Москвою, але й ідеологічно знищують та морально розбещують українське суспільство. Йдеться про нападки на дві визначальні суспільні цінності: національне та родинне виховання.

1. Основою національного виховання є гуманітарні дисципліни в навчальних закладах, що формують національний світогляд: українська мова, українська література, історія України. Починаючи від міністра освіти регіонала Дмитра Табачника і до продовження його лінії підриву національної освіти в діях післямайданних міністрів освіти і науки під основним прицілом стали саме ці предмети. Якщо перший переписував підручники з історії України за московськими лекалами, то наступники своїми наказами скасували обов’язковість української мови та історії України у вишах. А далі вилучили українську літературу з комплексного тексту на ЗНО для абсолютної більшости спеціальностей. Продовжуючи політику денаціоналізації освіти, у лютому 2023 року, за ініціативи Міністра освіти Шкарлета Сергія, депутати Верховної Ради підтримали рішення про вилучення історії України як обов’язкового предмета під час складання національного мультимедійного тесту для вступу до закладів вищої освіти. Тобто в час війни денацифікацію українців здійснює не лише Путін та Росія, а Міністерство освіти і науки разом із Верховною Радою.

2. Родинне виховання на основі традиційних цінностей – основа мотивації захищати свій дім зі зброєю в руках. Поза тим вже понад п’ять років у Міністерстві освіти і науки України працює так звана антидискримінаційна експертиза шкільних підручників, що пропагує в освіті гендерну ідеологію, яка руйнує здоровий психосексуальний розвиток дітей, та просуває ідеї ЛГБТ-руху в українські заклади освіти. В день, коли в Михайлівському Золотоверхому соборі прощалися з українськими героями-розвідниками, що були відвертими антагоністами деструктивного руху ЛГБТ, – в інформпросторі з’являється епатажна новина: народний депутат від фракції «Голос» Інна Совсун пропонує законопроект про цивільні партнерства, які названо сімейним союзом, що неминуче матиме правові наслідки, подібні до сімейних. Як свідчить світова практика, запровадження «партнерств» – це лише етап на шляху до визнання одностатевих шлюбів. Гомосексуальний порядок денний автори законопроекту маніпулятивно й агресивно протиставляють «pociйським скрєпам і совковому світогляду», прирівнюючи таким способом противників гомосексуалізму до проросійських елементів. Такими, за логікою депутатки від партії «Голос», є сотні тисяч українських чоловіків та жінок, що жертовно віддають своє життя за суспільство з сімейними цінностями, які є основою здорової нації. Пропозицію надати державне визнання гомосексуальним союзам вона лукаво ототожнює з турботою про армію. Мовляв, якщо навіть мізерна кількість гомосексуалістів є у Збройних Силах, то держава має виконувати вимоги ЛГБТ… Так можна і пристати на вимоги педофілів та наркоманів.

На основі сказаного депутати вважають прийняття законопроекту № 9103 «Про інститут реєстрованих партнерств» неприпустимим.

Ініціативу Совсун також засудила Івано-Франківська обласна рада. Її депутати звернулися до голови Верховної ради Руслана Стефанчука із закликом не виносити на розгляд парламенту проект закону «Про інститут реєстрованих партнерств».

На думку депутатів, згаданий законопроект є черговою спробою легалізувати в Україні одностатеві шлюби. Відтак, проти його прийняття вже виступили християнські спільноти та деякі громадські організації.  

«Ще більш цинічним є, то що такі законодавчі ініціативи вносять народними депутатами в умовах воєнного стану, прикриваючись начебто інтересами військовослужбовців, а насправді – руйнуючи інституцію шлюбу як таку. Переконані, що саме зараз закладаються ціннісні підвалини як для Перемоги нашої держави, так і для подальшого відновлення та розбудови України. На наш погляд, є цілком очевидним, що однією з них має бути традиційна українська сім’я, яка потребує формування та реалізації відповідної державної політики. Відтак, неприпустимими є ініціативи, що несуть загрози для традиційного інституту сім’ї, моральних та духовних засад українського суспільства», – йдеться у тексті звернення.

У зверненні також відзначають, що законопроект також суперечить Конституції України, Сімейному кодексу та традиційним духовним засадам українського суспільства.

Нагадаємо, ЛГБТ-ініціатива Совсун була засуджена Всеукраїнською радою Церков і релігійних організацій, а також рядом ієрархів, зокрема Главою УГКЦ.