Душпастирська подорож капеланів зі Стрийської єпархії в зону АТО
  • Чтв, 17/08/2017 - 11:10

У першій половині серпня, військові капелани зі Стрийської єпархії – о. Іван Барабаш та о. Михайло Кушнір, на чолі з Преосвященним владикою Богданом (Манишиним), який є Головою Координаційної ради  з питань душпастирства в кризових ситуаціях Патріаршої курії УГКЦ, здійснили поїздку в зону АТО, де провели ряд зустрічей та відвідали наших військових, для того щоб зміцнити їх бойовий дух та привезти хлопцям частинку дому і відчуття того, що їхня жертва не є даремна.

Прибувши на Схід України, єпископ і капелани провели робочу зустріч з особовим складом групи координації Центру Цивільно-Військового Співробітництва штабу АТО (CIMIC). Основними напрямками праці Центру є надання допомоги цивільному населенню, сприяння підрозділам Збройних Сил України і організація взаємодії з іншими військовими формуваннями та правоохоронними органами, місцевими органами влади, ЗМІ та приватним сектором. В часі зустрічі обговорювалися наступні кроки майбутньої взаємодії Координаційної ради та структур СIMIC. Слід зауважити, що вже є підписаний меморандум про співпрацю між СІМІС та «Карітасом України».

В рамках поїздки, владика Богдан і капелани зустрілися з головою БФ «Карітас Маріуполь» о. Ростиславом Спринюком та працівниками благодійної організації і обговорили питання взаємодії. Владика Богдан подякував їм за працю, яку вони здійснюють в зоні розмежування незважаючи на велику небезпеку.

Також, капелани відвідали військових Стрийського гарнізону, які захищають південні рубежі України в секторі М. Це місце є немовби другою домівкою для капеланів і наші захисники завжди радо їх зустрічають, адже розуміють, що значить для бійця присутність священика. Там єпископ і священики мали нагоду поспілкуватися з воїнами. Попри волонтерську допомогу, капелани передали військовослужбовцям легковий автомобіль, який освятив владика Богдан. А ще одне авто попрямувало в один з мотопіхотних підрозділів 24-ої окремої механізованої бригади, який захищає Луганщину.

Преосвященний владика Богдан та капелани складають щиру подяку всім жертводавцям та небайдужим вірним, які своїми пожертвами підтримали військових і долучилися до надання допомоги нашим військовим у зоні розмежування.