Два роки війни. Спільнота святого Егідія: молитва і солідарність
  • Срд, 21/02/2024 - 14:23

Запрошуючи на молитовне чування, що відбудеться напередодні другої річниці широкомасштабної війни в Україні, центральний офіс Спільноти святого Егідія підбиває підсумки гуманітарної допомоги, яку організація відправила в країну та розповсюдила руками членів місцевих осередків і волонтерів.

«Україна потребує миру, а солідарність підтримує її надію, коли все навколо говорить про смерть. Щоб підтримувати її, необхідна широка і щедра допомога, яка не має слабшати, а навпаки, повинна зміцнюватися: через два роки після початку війни не забуваймо про Україну, адже гуманітарна допомога, на наше переконання, – це можливість уже сьогодні втілити в життя частинку миру і майбутнього», – таким закликом завершується повідомлення, розміщене на головній сторінці Спільноти святого Егідія, яким вона запрошує на молитовне чування, яке ввечері, 23 лютого 2024 р., відбудеться а римській базиліці Санта-Марія-ін-Трастевере в намірі миру в Україні.

Зазначаючи, що минає два роки після початку війни, на якій не припиняються бойові дії, пожинаючи жертви та сіючи руйнування, організатори закликають не забувати про драму, яку переживають мільйони українців, зокрема, внутнрішньо переміщені особи, в той час, як зменшується потік гуманітарної допомоги. В комюніке зазначається, що Спільнота святого Егідія вже тридцять років присутня в країні, де члени її осередків, «поділяючи страждання, страхи та труднощі всього населення, розгорнули розгалужену мережу гуманітарної допомоги, охопивши за два роки близько 370 000 людей, також і в південних та східних регіонах, що найбільше постраждали від бойових дій». Все це, як читаємо в повідомленні, стало можливим «завдяки ланцюгу солідарності, який починається з Італії та інших європейських країн і не може бути перерваний доти, доки триває війна».

До координаційного центру гуманітарних ініціатив Спільноти святого Егідія, створеного у Львові, вже надійшло 127 вантажів гуманітарної допомоги з Італії та різних країн Європи, загальною масою 2 тисячі тонн і загальною вартістю понад 23 мільйони євро. Продукти харчування, одяг, ковдри, засоби особистої гігієни, а також ліки та медичне приладдя. Зі Львова спільнота відправила медикаменти до 209 медичних закладів, 90 місцевих адміністрацій, 54 закладів для дітей, людей похилого віку та інвалідів, навіть у найвіддаленіші куточки країни. За оцінками, кількість людей, які скористалися цією медичною допомогою, сягає близько 2 мільйонів.