Джерелом шляхетності та сердечності є життя віри у євангельській послідовності, - Папа Франциск
  • Птн, 10/01/2014 - 17:15

На початку року, у контексті різдвяних свят, Святіший Отець проводить зустрічі, завданням яких є, серед іншого, обмінятися святковими побажаннями. У четвер, 9 січня 2014р., Папа прийняв на приватних аудієнціях Мера Риму та очільників Римської Провінції та Регіону Лаціо.

А у п’ятницю, 10 січня, Святіший Отець прийняв людей, які виконують особливе служіння гостинності у Папському палаці та під час офіційних зустрічей Єпископа Риму. Йдеться про так званих камергерів Його Святості та сед’яріїв. Перші – це миряни, які належать до так званої «папської родини», що є відповідником колишніх придворних. Їхнім особливим завданням є зустрічати та супроводжувати на території Ватикану глав держав та урядів, послів та провідників міжнародних організацій.

Зустрічаючись з ними та їхніми родинами у Климентинському залі Апостольського палацу у Ватикані, Папа подякував їм за виконуване служіння, зазначаючи, що через них особи, які прибувають з візитом до Петрової Столиці, «мають перший контакт з цим домом, отримують від нього перші враження». Для успішного виконання цього завдання потрібні шляхетність та сердечність, а згадані якості, за словами Святішого Отця, «мають своє найавтентичніше коріння у житті, натхненому вірою, що дає свідчення євангельської послідовності, не забруднюючи її жодним наставленням світськості».

У контексті Різдва, «під час якого ми були зворушені чудом Бога, Який став дитиною у Вифлеємській печері» Папа закликав камергерів та їхні родини «бути уважними та молитися, аби це внутрішнє світло не розсіялося, і щоб ми змогли вносити у наше щоденне, родинне та професійне життя радість віри, що виражається через милосердну любов, доброзичливість та лагідність».

Опісля, у Залі Консисторій, Святіший Отець обмінявся побажаннями із папськими сед’яріями та їхніми родинами. Назва цих службовців папського дому походить від латинського sedia, тобто, трон. Їхнім особливим завданням у давнину було несення під час богослужінь та процесій спеціального переносного трону, на якому сидів Римський Архиєрей. Останнім Папою, який з’являвся перед вірними на такому троні, був Іван Павло І, а його наступник Іван Павло ІІ остаточно скасував його використання. Серед інших завдань, які виконують сед’ярії, є щоденна служба у папських апартаментах у прийманні гостей, які прибувають на зустріч з Папою, також і під час загальних аудієнцій та всіх інших подій, коли Святіший Отець зустрічається з вірними. А особливими завданнями, пов’язаними з їхньою назвою, було пересування рухомого помосту, який Іван Павло ІІ та Венедикт XVI вживали під час богослужінь в останні роки своїх понтифікатів, а також несення труни з покійним Папою.

«Таїнство Ісусового народження закликає нас свідчити у своєму житті покору, простоту та дух служіння, якого Він нас навчив», – сказав Святіший Отець, звертаючись до них, зазначаючи, що у своїй щоденній праці вони мають можливість «наслідувати ці якості Божого Сина, Який прийшов не для того, щоб Йому служити, але щоб служити».

«Праця, прожита з таким внутрішнім наставленням, може стати апостольством, цінною нагодою передавати тим, кого зустрічаєте, ту радість, яка випливає з буття християнами. А це можливо тоді, – зауважив Папа, – якщо підтримувати живим діалог з Господом Богом на молитві, аби зростати у приязні з Ним та від Нього вчитися готовності бути гостинним».

Святіший Отець зазначив, що протягом перших місяців свого понтифікату він усвідомив, якими ідеалами керуються особи, відповідальні за гостинність у Ватикані. За його словами, це «любов до Церкви та Апостольської Столиці, привітна щирість, гостинність, спокійна та незворушна поведінка», які є «прекрасною візиткою для тих, які приходять до Апостольського палацу на зустріч з Папою». «Дякую також за ніжність, з якою ви берете дітей, щоб приносити їх до мене під час аудієнцій», – додав він.

Текст із сторінки http://uk.radiovaticana.va