Флористка в США просить Верховний Суд захистити її релігійну свободу
  • Пон, 17/07/2017 - 15:40

Власниця квіткового магазину Барронель Штуцман просить Верховний Суд США захистити її від постанови суду штату Вашингтон, яка може фінансово зруйнувати її бізнес через її релігійні переконання, що не дозволяють їй обслуговувати одностатеві шлюбні церемонії.

«Якщо уряд може знищити працю Барронель за те, що вона мирно живе і працює відповідно до своєї віри, то він може покарати будь-кого іншого за вираження своєї віри», - зазначила адвокат Штуцман Крістен Ваґонер. – «Уряд не повинен мати владу змусити 72-річну жінку віддати свою волю, щоб могти вести сімейний бізнес. Кожен, хто підтримує права відповідно до Першої поправки Конституції США, повинен виступити на захист Барронель».

За словами адвоката, за рішенням суду, штраф у розмірі близько 2 мільйонів, накладений на пані Штуцман, ставить під загрозу не лише її бізнес, але й сімейні накопичення, її пенсійний фонд та її дім.

Суть справи полягає в тому, що ще в 2013 році Барронель Штуцман, власниця крамниці «Arlene’s Flowers» у Річленді, шт. Вашингтон, відмовилась надати послуги з обслуговування одностатевого весілля для її давнього клієнта. Вона послалась на свої християнські переконання, що шлюб – це союз між одним чоловіком і однією жінкою. Своєму клієнту вона порекомендувала звернутись в сусідню квіткову крамницю.

Штуцман додала, що з цим клієнтом вони товаришували багато років. «Ніколи не було мови про те, що він – гей. Йому просто подобались мої квіткові дизайни, а мені подобалось створювати букети для нього», - розповіла флористка.

«Тепер держава намагається використати цю справу, щоб змусити мене порушити мої релігійні переконання і забрати від мене працю мого життя, мої накопичення, що також завдасть шкоди тим, хто на мене працює. Я не прошу нічого такого, чого не гарантує мені і іншим американцям наша Конституція: право вільно творити, жити моєю вірою без страху урядового покарання і втручання», інформує CNA.