Генеральний настоятель єзуїтів подає у відставку
  • Срд, 21/05/2014 - 13:54

Настоятель Товариства Ісусового о. Адольфо Ніколас заявив про своє рішення відмовитися від посади. Скликання 36 Генеральної конгрегації буде проголошене під кінець 2014 року.

В учорашньому листі, скерованому до всього Товариства Ісуса, отець Генеральний настоятель заявив про скликання Конгрегації, яка відбудеться під кінець 2016 року. Генеральна конгрегація в Товаристві Ісусовому є найвищим законодавчим органом, який складається з представників усіх Провінцій Товариства. Її скликають автоматично у разі смерті або відставки Генерального настоятеля, щоб обрати нового Генерала. Також її скликають для роздумів над поточним станом справ у Товаристві та для запровадження необхідних змін у його функціонуванні, які вимагають участі представників усього Товариства.

 

Повний текст листа о. Адольфо Ніколаса, Генерального настоятеля Товариства Ісусового:

Любі співбрати.

Pax Christi

Минуло вже кілька років після обрання мене на Генерального настоятеля Товариства, а мені власне виповнилося 78 років. Дивлячись у майбутнє, я дійшов висновку, що повинен здійснити обов’язкові кроки, скеровані до представлення Генеральній конгрегації моєї відставки.

Після того як я дістав попереднє схвалення від своїх асистентів ad providentiam та повідомив про це Папу Франциска, я провів формальні консультації з асистентами ad providentiam та Провінціалами, як цього вимагає наше законодавство (Нормативи на доповнення Конституції Товариства Ісусового, 362). Вислід цих консультацій дозволяє мені прямувати до скликання Генеральної конгрегації.

Продискутувавши ці справи з моїми консультантами, цим листом я прагну повідомити все Товариство, що під кінець поточного року я скличу 36 Генеральну конгрегацію, яка відбудеться в останні місяці 2016 року.

Відповідно, зустріч Провінціалів, раніше запланована на січень 2015 року в Джок’ярті і скликана 12 березня ц.р., скасовується.

Просимо Матір Доброї Дороги, аби зі своїм Сином вирушила разом із Товариством у путь розпізнання, який ми, власне, зараз розпочинаємо.

 

Ваш у Господі
Адольфо Ніколас SJ
Генеральний настоятель

Рим, 20 травня 2014 р.

Джерело: CREDO