Генеральний секретар італійського єпископату: Європа потребує більш серйозних політиків
  • Втр, 12/01/2016 - 16:08

Генеральний секретар Італійської єпископської конференції єпископ Нунціо Галантіно в інтерв'ю телеканалу Tv2000 заявив, що проблема міграції в Європі - це «багатоскладовий феномен», в той час як реакція ЄС «заплутана і часто заснована на емоціях». «Ми потребуємо більш серйозних політиків, - сказав монс. Галантіно, - які б ставилися до подібних проблем не як до кризи, а як до факту, який став характерною рисою співіснування в Європі і не тільки. Необхідні люди, які дійсно думають, а не обмежуються лише дворовими скандалами».

На думку прелата, якби кордонів по-справжньому дотримувалися, не було б ніякої необхідності в їх закритті. Але коли люди приїжджають в ту чи іншу країну, «потрібно зрозуміти, хто вони насправді, чого хочуть і куди їм йти. Не можна відкривати кордони і пускати людей без розбору, - це було б зрадою і ілюзією також і для них самих. Тому, хоча буде помилкою переглядати Шенгенську угоду, але й  не буде правильним робити вигляд, що не існує цього феномена у всій його складності».

Генеральний секретар італійського єпископату відповів також на питання про обговорювані зараз в італійському уряді закони про цивільні шлюби. На його думку, держава повинна забезпечувати права окремих громадян, але не на шкоду сім'ї, що складається з батька, матері і дітей. «Не можна створювати плутанину і намагатися 'разбавляти' те розуміння сім'ї, яке присутнє в конституції. Сім'я - це не церковне благо, а суспільне. Серйозне суспільство покликане охороняти свої блага».