Греко-католики Бразилії відзначили 1025-річчя Хрещення Київської Русі
  • Чтв, 14/11/2013 - 18:20

У м. Прудентополіс-Парана 12 листопада 2013 року громада УГКЦ на чолі з владикою Володимиром (Ковбичем), ЧСВВ відзначила 1025-ліття Хрещення України.

На площі Вокзалу в Прудентополіс владика Володимир освятив таблицю з написом: "Святкування 1025 –ліття Хрещення України на місці, де стояла перша українська церква в. Прудентополіс».

На початку церемонії парох Єфрем Крефер, ЧСВВ сказав: «Ми зібрані на цьому місці, перед оцим Пропам’ятним Хрестом, щоб пригадати, що тут, на цій “Марці Хреста” наші попередники побудували першу українську церкву в м. Прудентополіс (церкву Святого Василія Великого), даючи цим засвідчення своєї великої віри. І ми вибрали це місце, цю “Марку Хреста”, щоб розпочати тут святкування 1025 ліття Хрещення України, коли 988 року, на берегах Дніпра, Князь Володимир Великий проголосив християнство офіційною релігією України».

Урочистість завершилася благословенням пам'ятної таблиці та хресною ходою до парафіяльної церкви, де відслужили урочисту Літургію. Про це повідомляє журнал "Праця".

Джерело: РІСУ