Єпископи Америки, Європи та Південної Африки для Святої Землі
  • Нед, 03/01/2016 - 15:19

Протягом тижня, від 7 до 14 січня 2016 р., єпископи зі США, Канади, Європи та Південноафриканської Республіки, які входять до Координаційної Ради допомоги Святій Землі, здійснять традиційне паломництво до місця народження та земного життя Ісуса Христа, щоб відвідати й підтримати місцеві християнські спільноти. Проща розпочнеться Святою Месою на парафії Пресвятої Родини в Секторі Гази, де ієрархи зустрінуться з вірними та відвідають християнські школи і харитативні заклади.

Відвідини Сектору Гази, де проживає приблизно 2500 християн, лише десять відсотків з яких є католиками, відбудуться третій рік поспіль. Наступними етапами паломництва є зупинка у Вифлеємі та в Бейт-Ялі, християнському поселенню неподалік Кремізанської долини, яке стало свідком конфіскації земель та виноградників для спорудження мурів, які відокремлюють території Ізраїлю та Палестини. Подорож завершиться відвідинами Йорданії, щоб висловити солідарність біженцям з Іраку й Сирії, які знайшли притулок в цій країні.

Завданням Координаційної Ради є підтримувати Церкву у Святій Землі молитвою, пожертвами, але також, після повернення до своїх країн, посиленням чутливості до проблем регіону серед представників влади та дипломатичного корпусу, у пресі та у громадській думці. Ініціатором та координатором групи є Єпископська Конференція Англії та Уельсу. Такі прощі до Святої Землі відбуваються кожного січня, починаючи від 1998 року.