Кардинал Браз-де-Авіс закликав чернецтво Азії оновити євангелізацію
  • Птн, 24/07/2015 - 20:20

Поставити у центрі свого життя Христа і посвятитися служінню Його людові на периферіях світу. Саме так богопосвячені особи Азії зможуть послужити євангелізаційній місії Церкви на континенті. На цьому наголосив кардинал Жоао Браз-де-Авіс, Префект Конгрегації Інститутів богопосвяченого життя і Товариств апостольського життя, виступаючи під час симпозіуму «Богопосвячене життя на служінні новій євангелізації», який від 20 до 24 липня 2015 р. відбувався в таїландському місті Паттайя.

Цю зустріч організувала Федерація Єпископських Конференцій Азії, щоб зібрати разом плоди двох важливих подій в житті Вселенської Церкви – Синоду про нову євангелізацію, що відбувся у Ватикані 2012 року, та Року Богопосвяченого життя, який триває саме тепер. У ній взяли участь 90 єпископів, священиків та богопосвячених осіб, які обговорювали виклики нової євангелізації у Азії, від глобалізації до бідності, екології, релігійної свободи, стратегії відзначення «пророчої ролі Церкви» у стосунках з державами, суспільством, іншими Церквами та релігіями Азії.

Відкриваючи симпозіум, кардинал Браз-де-Авіс закликав чернецтво Азії до оновленого заанґажування у справу євангелізації. «Ми не можемо євангелізувати за допомогою зброї чи політики, – наголосив він. – Ми повинні жити, люблячи людей, яким служимо, з таким запалом, який зроджується тоді, коли в центрі свого життя ставимо Христа, а не гроші чи могутність». Префект Конгрегації, відповідальної за чернечі спільноти, перестеріг богопосвячених осіб від спокуси вважати себе кращими за інших у Церкві, адже «євангельська радикальність не є ознакою виключно богопосвяченого життя, але стосується всіх, бо не існує християн першої і другої категорії». Це, за його словами, стосується і стосунків між богопосвяченими особами, які покликані жити «як брати і сестри, а не як настоятелі та підлеглі».