Кардинал Мюллер: погрози ісламістів Ватиканові слід сприймати серйозно
  • Птн, 27/03/2015 - 11:57

Погрозами терористичної «Ісламської держави» атакувати Рим і Ватикан не варто легковажити, вважає кардинал Мюллер. «До них потрібно поставитися серйозно», — сказав префект Конгрегації віровчення. На його думку, ще більше тривожною є хвиля переслідувань і вбивств християн на Близькому Сході та в інших частинах світу.

— Хто ігнорує заповідь «не вбий», той діє збочено і негуманно, — підкреслив Людвіг Герхард Мюллер. Він нагадав, що Папа Франциск нещодавно звернув увагу, який малий відгук дістає порушення прав людини щодо християн. «Я не знаю, звідкіля береться така мізерна чутливість щодо насильства до сповідників Христа», — сказав німецький кардинал.

Стосовно очікуваного на жовтень Синоду єпископів у Ватикані він зазначив, що не слід розраховувати на просте «так» з боку Церкви прагненням секуляризованого світу, який вимагає лібералізувати церковне вчення на тему етики чи допущення до таїнств розлучених, які живуть у нових статевих зв’язках. «Франциск хотів би, аби люди, які опинилися в таких ситуаціях, не залишалися самотніми, але щоб супроводжувати їх і включати у католицькі спільноти, однак без шкоди для вчення Церкви», — зазначив кардинал.

Говорячи про понтифікат Франциска за два роки його діяльності, кардинал Мюллер звернув увагу на його «винятковий стиль» і просту мову, яка безпосередньо дістається пересічних людей. Кардинал застеріг, що «не можна проектувати надто багато своїх уявлень на понтифікат Папи Берґольйо». «Якщо хтось сприймає повністю вчення Франциска, то може помітити, що Папа прагне бути насамперед свідком Євангелія і використовує врівноважену аргументацію».

Герхард Мюллер підкреслив, що «єдність Церкви — це велике благо, яке має бути захищене». Він заперечив чутки, нібито у Ватикані існує опір Францискові. «Лояльність щодо Наступника св. Петра становить умову виконання прийнятих функцій», — зазначив він, і додав: «Ми робимо все, аби підтримувати папу в тому, що стосується віровчення».

Кардинал Мюллер — рішучий противник «християнства полегшеної версії».

— Хто не вірить у вічне життя, тому Церква не може отак просто сказати: «Неважливо, як ти віриш, найважливіше, що інколи ти робиш щось добре». Церква не повинна пропонувати людям «розведеної водичкою» віри або ж простягати руку секуляризованому духові часу, — зазначив кардинал. Він також повністю висловлюється за збереження целібату, який базується на тривалій традиції й тому, що сам Ісус жив у такому стані. «Не бачу жодних суттєвих причин, аби Церква мала відійти від цієї традиції», — зазначив префект Конгрегації віровчення.