Кардинал Мюллер: санітарна сегрегація в храмах – це «важкий гріх проти даної Богом влади»
  • Пон, 06/12/2021 - 14:25

Кардинал Герхард Мюллер у розмові з американським порталом «National Catholic Register» однозначно засудив санітарну сегрегацію, яку запроваджують в деяких єпархіях і нагадав які обов’язки з надання самого Ісуса Христа мають єпископи і священники. На думку консервативного єрарха, відмова у таїнствах невакцинованим особам є «важким гріхом» і доказом прогресуючої дехристиянізації в лавах духовенства.

«На жаль, багато урядів втратили публічну довіру через хаотичні засоби, що суперечать логіці», - зазначив кардинал, говорячи про т.зв. ковідні обмеження. – «В багатьох випадках приписи були накинуті і заплямовані фінансовими та політичними інтересами ідеологічного лобі та фармацевтичних гігантів. Замість того, щоб об’єднувати суспільство у боротьбі з пандемією, політичні сили, провідні медіа і Big Tech безжально використали цю ситуацію для поширення порядку денного «Великого Перезавантаження», а тому і тоталітарного мислення», - наголошує кардинал Мюллер, відсторонюючись від промов, які виголошують уряди та деякі представники церковної єрархії, що таврують противників ковідного режиму «прихильниками теорії змови» і «грішниками проти доброчинності».

Колишній префект Конгрегації науки віри однозначно засудив санітарну сегрегацію, запроваджену в частині католицьких єпархій та храмів. У відповідь на питання чи Ватикан і більшість католицької єрархії підтримують урядові зловживання, він пояснив: «Слуги Христа в апостольському служінні не можуть приносити себе в жертву як придворні владних цього світу і ставати їх пропагандистами. Відповідно до нашої католицької віри, папа, окрім того, що є першим свідком надприродного об’явлення Бога у Ісусі Христі, є також найвищим сторожем природного морального закону. Вчительський Уряд Церкви є уповноважений і зобов’язаний вказувати межі дочасної влади, яка закінчується там, де починається свобода віри і сумління.

Найбільший наголос кардинал Мюллер робить на надприродному і переважаючому над іншими характері сакраментального служіння Церкви. «Це, перш за все, суперечить Божому законові, коли державна влада ускладнює чи взагалі забороняє доступ до засобів ласки Церкви, тобто таїнств Христа. Те, що навіть єпископи зачинили свої храми чи відмовили у таїнствах особам, які шукають допомоги, є важким гріхом проти влади, даної їм Богом. Це жахливий доказ того, наскільки далеко секуляризація і дехристиянізація думки сягнула вже до пастирів Христового стада», - зазначив єрарх, відповідаючи на запитання про санітарну сегрегацію у храмах і відмову вірним у таїнствах.

Як пояснив кардинал, єпископи «як наступники апостолів, не є керівниками за звичаями світу, але слугами Слова і слугами ласки Христа», тому обов’язок уділення святих таїнств є для них абсолютний і не може залежати від волі світської влади чи турботи про фізичне здоров’я. «В період кризи місця культу і людські серця мають бути широко відкритими, щоб люди могли шукати сховку в Бозі, від Котрого надходить всіляка допомога. Усі вакцини мають обмежений часовий ефект. Жодні медикаменти чи технічні винаходи не можуть врятувати нас від дочасної і вічної смерті. Хліб, який дає Ісус, є лікарством від вічної смерті і – без терміну придатності – поживою для вічного життя. «Хто споживає цей хліб, житиме повік», - нагадує кардинал Мюллер.