Католицьке радіо лікує дітей-солдатів Уганди
  • Нед, 02/08/2015 - 22:07

Католицьке Радіо в Уганді допомагає заліковувати душевні рани колишніх дітей-солдатів. Вони були змушені боротися. Замість іграшок їм дали зброю. Десятки тисяч дітей-солдатів зазнали цього в Уганді, ставши членами «Армії Опору Господа».

«Навіть ті, хто зумів утекти, переживають сором, тому вони не хочуть повертатися до своїх сімей. В організації «Допомога Церкві в потребі» є радіостанція, де сім’ям колишніх дітей-солдатів надано ефірний час. Вони надсилають повідомлення для своїх дітей, сподіваючись, що та повернуться додому», — каже Марта Петросілло зі згаданої організації.

Уже багато років католицьке радіо виділяє ефірний час для таких роз’єднаних сімей. Це «простір безпеки», щоб оговтатися від ран війни. Від 1986 до 2009 року близько 2 мільйонів людей в Уганді були переміщені, оскільки «Армія Опору Господа» намагалася поставити свою владу вище уряду. Нерідко внаслідок рейдерських набігів на школи звідти викрадали хлопчиків, перетворюючи їх на солдатів за одну ніч. Ці діти були змушені вбивати під безжальним натиском кровожерної групи бунтівників.

«Цих молодих хлопців примушували воювати, тому більшість із них мають глибокі психологічні проблеми. Найбільше вони бояться, що сім’ї відмовляться від них», — продовжує Марта Петросілло.

Папа Франциск планує відвідати Уганду і Центральноафриканську Республіку в листопаді цього року. Рани війни все ще свіжі в країні. Тому примирення, безумовно, буде головною думкою в його виступах та основною темою на зустрічах із місцевими жителями.