Конгрегація Інститутів богопосвяченого життя видала «Орієнтири щодо управління майном»
  • Срд, 06/08/2014 - 14:41

У вівторок, 5 серпня 2014 р., Конгрегація Інститутів богопосвяченого життя та Товариств Апостольського життя оприлюднила окружний лист «Орієнтири щодо управління матеріальних благ в Інститутах богопосвяченого життя та в Товариствах апостольського життя». Документ, завданням якого є надати економам та провідникам чернечих спільнот «корисні вказівки щодо реформування діяльності», побачив світ за підписом Префекта та Секретаря Конгрегації кардинала Жоао Браз де Авіза та архиєпископа Хосе Родріґеса Карбальйо, є плодом симпозіуму з економічних питань, що у березні проходив у Римі з ініціативи Папи Франциска.

Під час згаданого симпозіуму, який проходив у Папському Університеті «Antonianum», йшлося про управління майном у контексті соціального служіння та місії Церкви. У посланні до його учасників Святіший Отець заохочував «свідчити принцип безкорисливості і логіку дарування та жити ними, щоб протистояти економіці виключення та несправедливості», яка, на жаль, дедалі більше поширюється.

У документі пояснюється, що також і «економічна сфера є засобом місійної діяльності Церкви», й оскільки майно чернечих інститутів є «церковним майном», «необхідність економічних благ ніколи не повинна переважати над поняттям цілей, яким вони повинні служити», тобто, у дусі убожества, притаманного чернечим спільнотам, вживання дібр повинно спрямовуватися «на розвиток місії».

Ось чому, вказуючи на те, що прозоре та професійне управління майном чернечих інституцій є корисним засобом для здійснення їхньої місії, циркуляр Конгрегації звертає увагу на євангельський вимір економіки, який полягає у взаємоподілі та спільності.