Літо – час особистого зростання. Мальтійські єпископи до молоді
  • Суб, 14/06/2014 - 16:48

Літо повинно бути плідним часом для особистого зростання молоді та їхніх родин. Таке побажання висловила Конференція Католицьких Єпископів Мальти в оприлюдненому цими днями посланні з нагоди літніх вакацій. Документ опрацювала комісія єпископату в справах молоді, разом з комісіями «Справедливість і мир» та з питань праці. Послання скероване не лише до молоді, але й до батьків, вихователів та літніх рекреативних структур.

«Літня пора на Мальті пропонує для молоді повну свободу для розвитку особистості за допомогою вільного часу, міжособистісних стосунків, праці, родини та віри», – читаємо у документі, який наголошує, що мова йде про «важливий момент для зростання, який, однак, вимагає деяких зауважень». Єпископи звернули увагу на три дійсності: праця, родина й розваги.

Щодо першого, то ієрархи пригадали, що літо часто стає нагодою для досвіду «першої праці» у сфері сезонних робіт, а тому слід подбати про те, щоб «у цьому періоді переходу від школи до праці молодь зустрічала ставлення до себе з належною гідністю, отримуючи справедливу зарплату й працюючи в нешкідливих для здоров’я умовах, як також отримуючи сприяння для повного та швидкого інтегрування». Крім того, документ перестерігає, що «праця неповнолітніх не шанує юної фази їхнього життя».

Мальтійський єпископат підкреслює необхідність того, щоб під час вакацій підлітки мали змогу якісно провести час у своєму родинному колі. «Дар можливості перебувати в оточенні родини повинен бути пріоритетом як для дітей, так і для батьків», – наголошено в документі.

Щодо розваг та відпочинку, то ієрархи заохочують молоть «переживати його в здоровому середовищі», перестерігаючи перед визискуванням та зловживаннями в цій сфері, пов’язаними, зокрема, з розповсюдженням наркотичних речовин. Натомість, єпископат закликає юнаків і дівчат «шукати слушних нагод для зростання у сферах волонтерства, спорту, мистецтва», щоб почерпнути все, що найкращого може запропонувати літо.