Марія Крістіна Брандо та Жанна Емілі де Вільньов – нові святі католицької Церкви
  • Суб, 16/05/2015 - 11:55

Серед чотирьох нових святих католицької Церкви, яких Папа канонізує у неділю 17 травня 2015, є дві палестинки, одна італійка, Марія Крістіна Брандо, та одна француженка, Жанна Емілі де Вільньов.

Нова італійська свята, засновниця  Згромадження Сестер Жертвенного Спокутування  Ісуса у Пресвятих Тайнах,  народилась 1856 року в Неаполі в багатій родині, де отримала ґрунтовне християнське виховання. Кілька днів після народження залишилась сиротою по матері. У 12 років Аделаїде (таким було її хресне ім’я) вирішила посвятитись Богові, але батько дозволив їй вступити в монастир Сестер Кларисок тільки у 20 років, де  вона прийняла чернече ім’я Марії Крістіни від Непорочного Зачаття. Задля численних захворювань була змушена залишити цей монастир, а 1878 року заснувала Згромадження Сестер Жертвенного Спокутування  Ісуса у Пресвятих Тайнах, яке почало швидко розвиватись, незважаючи на економічні та інші труднощі. 1903 року Згромадження було затверджене Папою. Сестри поселились в місті Казорії поблизу Неаполі і посвятились почитанню Пресвятої Євхаристії та вихованню дітей та підлітків. Після тривалої хвороби Марія Крістіна Брандо відійшла до Господа 1906 року. Сестри Згромадження, заснованого святою Марією Крістіною крім Італії трудяться в Бразилії, Колумбії, Індонезії та на Філіппінах.

Свята Жанна Емілі де Вільньов заснувала французьке Згромадження Сестер Непорочного Зачаття. Вона народилась у Тулузі 1811 року в сім’ї маркізів, де була вихована у справжньому християнському дусі. Коли їй було 14 років, померла мати, згодом сестра, а її вихованням займалась бабуся. Емілі стала господинею родинного замку, виявляючи велике дбання про найубогіших, хворих, опущених. Однак, для неї не вистачало тільки давати милостиню та займатись благодійністю. 1836 року вона залишає батька і засновує Згромадження Сестер Непорочного Зачаття, яке поставило перед собою завдання допомагати бідним усіх суспільних прошарків: молодим робітникам, хворим, ув’язненим. Незабаром Сестри почали займатись вихованням та освітою дітей, піклуванням хворими в лікарнях та притулках. Через 12 років після заснування місійні групи цього Згромадження поширились в Африці – Сенегалі, Гамбії та Ґабоні, потім – в Європі та Латинській Америці. В кінці ХХ сторіччя їхні чернечі доми відкриті в Азії та регіоні Тихого Океану. Тепер Сестри французького Згромадження Непорочного Зачаття трудяться у 18 країнах світу.