Місійне доручення Папи сім’ям світу
  • Пон, 27/06/2022 - 10:21

Наприкінці Святої Меси з нагоди Х Всесвітньої зустрічі сімей Префект Дикастерії в справах мирян, сім’ї та життя подякував Папі за пастирську турботу про сім’ї та оголосив, що наступна зустріч сімей з усього світу з Папою відбудеться в рамках відзначення Ювілейного 2025 року. Святіший Отець звернувся до всіх сімей із місійним дорученням.

«Ще багато праці попереду, але після цієї зустрічі з Вами, Святіший Отче, в нашому серці перебувають надія та оновлений ентузіазм. Сім’ї зі своїм особливим покликанням до святості є дійсно найгарнішим обличчям Церкви та можуть зробити унікальний внесок у євангелізацію світу завдяки своїй здатності свідчити любов, стійкість у труднощах та витривалість у довірливому врученні себе Богові», – сказав кардинал Кевін Фаррелл, Префект Дикастерії в справах мирян, сім’ї та захисту життя, промовляючи до Папи Франциска наприкінці Святої Меси, яку він в його присутності відслужив в суботу, 25 червня 2022 р., з нагоди Х Всесвітньої зустрічі сімей.

Кардинал Фаррелл від імені всіх сімей, які прибули до Риму і тих, які єдналися за допомогою засобів комунікації, подякував Святішому Отцеві за цю Х Всесвітню зустріч сімей, якою також завершився Рік «Сім’я Amoris laetitia», проголошений Папою Франциском. Він подякував за всі ініціативи Папи, спрямовані на те, щоби дати новий поштовх родинному душпастирстві, а також за різні повчання, що стосуються сім’ї, починаючи з катехиз про сім’ю і про старість під час загальних аудієнцій.

«З приємністю оголошую про те, що наступною зустріччю сімей з Папою Франциском буде “Ювілей сімей”, що проводитиметься тут у Римі в рамках Ювілею 2025 року, натомість ХІ Всесвітня зустріч сімей відбуватиметься 2028 року», – сказав кардинал Кевін Фаррелл, після чого Папа Франциск звернувся до сімей зі словами місійного доручення, текст якого був також розданий учасникам богослужіння:

«Дорогі сім’ї, заохочую вас прямувати далі, слухаючи Отця, Який вас кличе: ставайте місіонерами на дорогах світу! Не ходіть самі! Ви, молоді сім’ї, піддайтеся проводові тих, хто знає життя, ви, що вже пройшли певний шлях, ставайте супутниками для інших. Ви, що загубилися через труднощі, не дозвольте, щоби смуток вас переміг, довіртеся Любові, яку Бог вклав у вас, кожного дня благайте Господа оживити її. З радістю звіщайте красу, якою є бути сім’єю! Звіщайте дітям і молоді благодать християнського подружжя. Даруйте надію тим, хто її не має. Дійте, ніби все залежить від вас, знаючи, що все потрібно ввіряти Богові. Саме ви “зшивайте” полотно суспільства та синодальної Церкви, яка творить взаємини, помножуючи любов і життя. Будьте знаком живого Христа, не бійтеся того, про що вас просить Господь, ані бути великодушними з Ним. Відкрийтеся на Христа, слухайте Його в тиші молитви. Супроводьте слабших, беріть на себе тягарі самотніх, біженців, покинутих. Будьте засівом нового, більш братерського світу! будьте сім’ями з великим серцем! Будьте гостинним обличчям Церкви! І будь ласка, моліться, завжди моліться! Нехай же Марія, наша Мати, допоможе вам, коли закінчиться вино, буде супутницею в періоди мовчання та випробування, нехай допоможе вам прямувати разом зі Своїм Воскреслим Сином».