Митрополит УПЦ КП пояснив канадському послу, чому від УПЦ (МП) втікають парафіяни
  • Пон, 13/10/2014 - 12:33

Митрополит Львівський і Сокальський УПЦ КП Димитрій (Рудюк) 10 жовтня зустрівся із послом із питань релігійних свобод Королівства Канада Ендрю Беннеттом (Andrew Bennett). Розмова проходила у приміщенні Львівського єпархіального управління.

Митрополит Димитрій, як повідомляє сайт Львівської і Сокальської єпархії УПЦ КП, розповів послу, що після анексії Криму та російського вторгнення у Луганську та Донецьку області, Київський Патріархат у цих регіонах опинився на межі знищення.

"На жаль, справді подекуди має місце переслідування за конфесійною приналежністю. Наша Церква, Київський Патріархат, сьогодні страждає на Сході України. Добре відомим є напівлегальне становище архиєпископа Климента у тимчасово окупованому Криму, також змушені переховуватися від переслідувань очільники Донецької і Луганської єпархій - архиєпископ Сергій і єпископ Афанасій. Подекуди має місце пряма агресія проти патріотично налаштованих духовенства і пастви нашої Церкви", - зазначив владика Димитрій.

Керуючий Львівською єпархією зауважив, що на окупованих російською армією територіях священнослужителі УПЦ (МП) тісно співпрацюють з терористами та окупантами, хоча на офіційному рівні керівництво цієї Церкви від таких дій відмежовується:

"Офіційна позиція Московського Патріархату всім добре відома: вони відсторонюються від цих подій, на офіційному рівні говорять про те, що навідріз відмовляються від будь-яких "подарунків" зі сторони незаконних військових формувань, що діють на Сході. Якщо це щиро і правдиво, ми вітаємо таку позицію. Але ж треба бути правдивим і в іншому: серед духовенства Московського Патріархату є й сепаратиські настрої. Усе це прояв людського фактору", - наголосив він.

Коментуючи на прохання Ендрю Беннетт ситуацію з переходом низки парафій від УПЦ (МП) до Київського Патріархату, митрополита підкреслив, що усі ці процеси не виходять за рамки українського законодавства.

"Щодо переходів до нас парафій Московського Патріархату, то, як на мене, будь-які звинувачення на нашу адресу виглядають, як перекладання з хворої голови на здорову. Вони хочуть свої внутрішні проблеми подати суспільству і навіть цілому світу, як наші протиправні і провокативні дії. Насправді ж усі ці процеси цілком законні і, зауважу, навіть логічні. Мірило законності тут єдине і однозначне - відповідність законодавству України. Достеменно відомо, що всі зміни юрисдикції станом на сьогодні відбувалися у визначений законодавством спосіб через своєрідний парафіяльний референдум. При цьому жодної агресії ані з нашого боку, ані зі сторони тих парафіян, що у своїй більшості виявляли бажання підпорядковуватися Київській Патріархії, до тих парафіян, що виявляли протилежну думку і бажання, не застосовували і, навпаки, у деяких селах пропонувалося залишити для релігійного вжитку громаді Московського Патріахату парафіяльні каплиці, священичі будинки тощо",  пояснив владика.

Керівник Львівської єпархії УПЦ КП також пояснив гостю причини зміни юрисдикції парафій.

"Головну роль у всіх подібних випадках здебільшого відігравала просто неприйнятна позиція самого духовенства Московського Патріархату, яке відмовлялося молитися за українських воїнів, на проповідях називали їх фашистами і братовбивцями, проповідували ідеї "Рускава міра", називали агресора визволителем. Ці факти засвідчені численними свідками, адже все це проголошувалося публічно і часто - з церковного амвону. Тому то люди і повстали проти такої неправди", - наголосив митрополит Димитрій (Рудюк).