Мійсійний конгрес у Нігерії. «Ми сильна Церква!»
  • Срд, 28/10/2015 - 17:40

«Разом у місії... Церква прямує вперед», – це тема третього місійного конгресу, який у жовтні проходив у Нігерії.

Цей захід організовано Папськими Місійними ініціативами та Департаментом місій та діалогу Єпископської Конференції Нігерії. Метою заходу було підвести підсумки пастирської діяльності Церкви в країні, щоб відновити місію євангелізації.

У інтерв’ю для Радіо Ватикану, владика Ігнатіус Кайґама, архиєпископ Джос та президент Єпископської Конференції Нігерії зазначив, що «місія в Нігерії є дуже важливою з огляду на те, що населення країни становить понад 160 млн мешканців, з яких майже половина є християнами, а половина – мусульманами; між якими існує непорозуміння, особливо в північній частині Нігерії. У рамках секретаріату Конференції нігерійських єпископів створено відділ, який займається підготовкою вірних до місії та діалогу з християнами, не-католиками, а особливо з мусульманами. Тому дуже важливо знайти спосіб, щоб співжити в мирі й спокої.

Сприяння міжрелігійному діалогові є в центрі місіонерської діяльності у Нігерії тому, що без миру, без порозуміння, будь-яка діяльність буде даремною. Необхідно  знайти шлях, щоб в екуменічний спосіб жити з людьми інших релігій: знайти спосіб спільно трудитись, віднайти простір для розвитку. Народ зазнає великих страждань через бідність та відсутність багатьох речей. Таким чином, місією є не лише проповідування слова, – як часто наголошує Папа Франциск, – проповідувати, молитися...  Це важливі речі. Але тут зустрічаємося з дуже конкретними речами. Тому ми намагаємося розвинути глибший зміст справжньої місії: принести прогрес у Нігерію та у весь світ.