Монах-францисканець з Кенії виграв премію Global Teacher Prize в сумі 1 млн доларів
  • Пон, 25/03/2019 - 17:16

Монах з ордену францисканців та вчитель з Кенії Пітер Табічі став переможцем міжнародного конкурсу Global Teacher Prize 2019 з головним призом 1 млн доларів США.

Табічі викладає фізику і математику у віддаленому кенійському селі, де 95% його учнів походять з бідних сімей, а майже третина - сироти. У його школі всього один комп'ютер, а на одного вчителя припадає 58 учнів.

Не маючи достатніх ресурсів, вчителю вдалося сформувати науковий гурток, який виграв ряд місцевих змагань і пройшов відбір на INTEL International Science and Engineering Fair 2019 у Сполучених Штатах Америки.

У 2017 році лише 16 з 59 випускників школи продовжили навчання для здобуття вищої освіти, в 2018 році - вже 26.

Як інформує LB.ua, 80% від своєї зарплати вчитель Табічі, член монашого францисканського ордену, віддає на розвиток школи, щоб у його учнів була форма і книжки.

Премію Global Teacher Prize заснував в 2014 році мільярдер Санні Варкі. Нагороду в сумі 1 мільйон доларів отримує кращий вчитель планети, автор найбільш інноваційної, ефективної і нестандартної методики навчання. Нагорода символізує важливість професії вчителя і необхідність їх визнання і винагороди. Переможця обирає спеціальний комітет з видатних вчителів, освітніх експертів, чиновників, журналістів, розробників, вчених та підприємців.

За премію 2019 року боролися близько 10 тисяч осіб із 179 країн світу.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць