Музейному комплексу Митрополита Андрея Шептицького у Львові ― бути!
  • Чтв, 06/10/2022 - 21:39

«Не потоком шумних і галасливих фраз, а тихою, невтомною працею любіть Україну» ― ця істина від Митрополита Андрея Шептицького повністю відображає роботу над створенням музею, присвяченого цьому великому будівничому нашої Церкви. Адже відсьогодні приміщення колишнього костелу отців-реформатів офіційно перейшов у власність Львівська Архиєпархія УГКЦ. Це дає можливість безперешкодно створити і розвивати музей Митрополита Андрея Шептицького.

«Сьогодні ми отримали акт прийому-передачі для приміщення, яке об’єднане з нашим Храмом Священномученика Климентія Шептицького, ― повідомив радісну звістку отець Севастьян (Дмитрух) на сторінці музею у фейсбуці. ― На понад 2000 кв метрів простору хочемо створити розширену експозицію музею, а також реставраційну майстерню, дитячу кімнату, лекторії та приміщення для скаутських сходин… Цей документ дає старт остаточному оформленню будівлі та надалі ― з Божою поміччю, його реставрації».

Нагадаємо, під час візиту Президента Зеленського у 2019 році йшлося про створення великого духовно-освітнього центру Митрополита Шептицького, який має розміститися на всій території колишніх обох монастирів ― і реформатів, і сестер милосердя. Львівський державний університет внутрішніх справ отримав натомість велике приміщення на кілька тисяч квадратних метрів.

«Тому цей документ є для нас символом старту великої справи, першим кроком до створення повноцінного комплексу. Дякуємо за сприяння всім, хто долучився до цього процесу», ― додав директор музею.