“Немає сильнішої зброї на світі, як молитва матері, бо вона проникає до небес”, — владика Богдан (Дзюрах) до матерів загиблих військових до Дня матері
  • Чтв, 10/05/2018 - 21:14
У четвер, 10 травня, в Києві у Патріаршому соборі Воскресіння Христового відбулася зустріч з нагоди Дня матері з матерями військовослужбовців, які загинули в зоні АТО на Сході.
Загалом духовну програму очолив владика Богдан (Дзюрах), Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, а ініціатором виступив Департамент Патріаршої курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України.
 

“Ми сьогодні доносимо наші молитви до Всевишнього за душі тих, хто є нам найближчим, найдорожчим і найціннішим, а для матері — це є її дитина. Мабуть, немає сильнішої зброї на світі, як молитва матері, бо вона проникає до небес. Ми сьогодні єднаємося з ними (з вашими синами, — ред.) в наших молитвах і просимо у Господа прийняти їхні душі у Його батьківські вічні й блаженні обійми, бо ваші сини цього вартують. Адже вони захистили нас з вами перед смертельною небезпекою, яку приніс на нашу рідну землю ворог, сіючи довкола руїну, смерть і невгамовний біль. Мабуть, цей біль ви найбільше відчуваєте з усіх нас”, —промовив до матерів владика Богдан.

За його словами, нам вкрай важко дати собі раду з цим невгамовним болем, тому ми несемо свої сльози і біль до того, хто переміг смерть — до Ісуса Христа. Він нам дає життя земне і вічне. Адже саме той, хто є з Богом і в Бозі, вже не боїться смерті, бо смерть уже над ним більше не володіє.

“Ми сьогодні відчуваємо присутність ваших синів між нами, бо вони були з’єднані з Всевишнім своєю вірою, своєю любов’ю... Нехай відпочинуть вони від своїх трудів, бо їхні діла слідують за ними. Вони своєю жертвою з’єдналися з невинною жертвою Сина Божого”, — зазначив владика Богдан.

На його думку, Пречиста Діва Марія, як ніяка інша жінка в світі, відчуває і розуміє материнський біль, бо й вона привела на цей світ свого Сина. “Вона повинна була погодитися на вибір, який зробив Ісус, ідучи на зустріч місії, яку доручив Йому Небесний Отець, — стати жертвою за спасіння інших та віддати своє життя з любові. Марія прийняла цей вибір. Вона його не впустила. Вона йшла разом з Ним, як ви йшли до кінця з вашими синами: думками, молитвами, словом потіхи та розради, які ви посилали на фронт, через СМС-ки, або через короткі, але такі дорогі та важливі бесіди... Тому Богородиця розуміє і знає ваш біль”, — пояснив проповідник.

Він також наголосив, що коли ми всі сьогодні споглядаємо на риси обличчя воїнів, то можемо впізнавати в них також й присутнього Христа. Оскільки Він відав своє життя з любові, пожертвував собою заради спасіння інших, тобто за наше спасіння. Вони були з’єднані з Христом в любові, тому Він перевів їх від життя земного до життя вічного. Дивлячись на них, живих у Бозі, їхні тіла були зранені ворогом, але до їхніх душ ворог доступу не мав, бо їхні душі давно були в руках Ісуса. Тепер вони перебувають у Господі, у вічному блаженстві. Нам слід цього не забувати.

“Як добре, що ви сьогодні приїхали сюди, до Патріаршого собору Воскресіння Христового в Києві, щоб не тільки ми могли розділити смуток, біль і жалобу, але також нашу віру та надію у Воскресіння. У Христове Воскресіння ми віримо, бо це джерело віри у наше з вами Воскресіння... Я дуже прошу і молюся про те, щоб її віра стала вашою вірою, щоби ви сьогодні в храмі Божому відновили свою живу і непохитну віру у Воскресіння, щоб ми поверталися із цього храму непохитні, як поверталися мироносиці. Адже вони прийшли зі смутком і сльозами, а повернулися з надією і тихою пасхальною радістю... Ваші сини хочуть, щоб ви, їхні матері, були потішені Святим Духом та присутністю Воскреслого Христа між нами. Тому почуйте вашим серцем не тільки тихе слово Христа Спасителя, а й слово ваших синів!” — наприкінці наголосив владика Богдан.

Додамо, що після цього матері загиблих військовослужбовців до Дня матері отримали в подарунки, а також насолодилися виступом дітей (учнями однієї з місцевих шкіл) та духового оркестру Київського військового ліцею ім. І. Богуна.