Нікараґуа: заарештовано ще одного єпископа
  • Птн, 22/12/2023 - 17:48

Ординарій Сіуни був затриманий після того, як звершив прилюдну молитву за іншого єпископа, який перебуває у в’язниці від лютого, засуджений до 26 років тюремного ув’язнення.

У середу, 20 грудня 2023 р., поліція Нікараґуа заарештувала єпископа Сіуни преосвященного Ісідоро дель Кармен Мору Ортеґу. Він став другим ієрархом, затриманим в країні, після преосвященного Роландо Хосе Альвареса Лаґоса, єпископа Матаґальпи та Апостольського адміністратора дієцезії Естелі, якого без належного судового процесу засудили до 26 років ув'язнення за звинуваченням у змові, поширенні неправдивих новин, перешкоджанні правосуддю та неповазі до влади, і який перебуває у в'язниці від лютого, після того, як від серпня 2022 року перебував під домашнім арештом.

Згідно з повідомленнями, єпископа Мору зупинила поліція і члени парамілітарного угрупування по дорозі на парафію Ла-Крус-де-Ріо-Гранде, де він мав уділити таїнство Конфірмації. Разом з ним були заарештовані двоє семінаристів.

Причиною арешту єпископа Сіуни, як повідомляє незалежна преса країни з посиланням на церковні джерела, стала проповідь, яку преосвященний Ісідоро дель Кармен Мора виголосив 20 грудня в катедральному соборі святого апостола Петра. При цій нагоді ієрарх наголошував, що Єпископська Конференція Нікараґуа продовжує молитися за єпископа Альвареса. «Ми завжди єднаємося в молитві за дорогу дієцезію Матагальпи, – сказав він, – молимося за єпископа Роландо і за кожного з вас».