Один з засновників ЄС може стати святим
  • Птн, 17/01/2014 - 14:42

Незважаючи на те, що на даний час здається, що релігія і політика несумісні, Робер Шуман зміг успішно поєднувати дві ці сфери. Наближається 50-річчя з дня смерті цього люксембурзького політика, відомого як одного з «батьків-засновників Європи». У своїй політиці він прагнув досягнення примирення та солідарності після Другої світової війни.

«Його постать підтримує тих, хто в політиці дотримується християнських, а також європейських цінностей в цей непростий час. Але, перш за все, тим, хто хоче показати, що християнство може бути присутнім у суспільному житті», - зазначив Лука Волонте, почесний голова Європейської народної партії.

Робер Шуман сам постраждав від наслідків обох світових воєн. Цей досвід навчив його тому, як важливо уникати подібних конфліктів у майбутньому. Він приєднався до трьох інших політиків, француза Жана Моне, німця Конрада Аденауера і італійця Альчіде де Гаспері, і вони заснували Європейське об'єднання вугілля і сталі, яке пізніше перетворилося на Європейський Союз.

Робер Шуман прагнув, аби європейські країни - колишні вороги - розвивали більш тісні зв'язки і спільні інтереси, щоби навіть віддалена можливість повторення війни зникла назавжди.

Навіть у той час, коли він сприяв встановленню миру на континенті, зруйнованому війною, він залишався глибоко віруючим християнином. У 2006 році він був оголошений «Слугою Божим», а процес його беатифікації все ще триває.

«Вони працювали над цим протягом більше 10 років. Ми сподіваємося, що процес канонізації скоро закінчиться. Він може завершитися цього року. Поряд з Шуманом, є ще один чудовий чоловік, який жив в той же часовий період, який сприяв миру та розвитку в Європі. Це де Гаспері, процес канонізації якого також триває», - розповів Лука Волонте.

Їхні життя показують, що політика і святість сумісні. Шуман і дДе Гаспері не тільки жили Євангелією, як добрі християни, але вони також звертали величезну увагу на те, щоби не втрачати чесність і гідність у професії, яка так часто затьмарюється скандалами і владою.

Джерело: www.catholic-media.org