Оголошено тему наступного Дня похилих віком: Не покинь мене, коли постарію
  • Птн, 16/02/2024 - 14:46

Молитовний заклик, почерпнутий із 71-го Псалма, обраний темою наступного Всесвітнього дня дідусів, бабусь і похилих віком, що припадає на 28 липня.

 

В останню неділю липня цього року Церква з ініціативи Папи Франциска вже вчетверте відзначатиме Всесвітній день дідусів, бабусь і похилих віком. На цьогорічне відзначення Святіший Отець обрав тему: «Не покинь мене, коли постаріюсь», що є словами молитви, вміщеної у 71-му Псалмі.

Як зазначається у пресрелізі з нагоди проголошення теми, який у четвер, 15 лютого 2024 р., поширила Дикастерія в справах мирян, сім’ї та захисту життя, обрана тема має намір підкреслити те, наскільки самотність, на жаль, є гіркою супутницею життя численних літних людей, які часто стають жертвами культури відкинення. В рамках приготування до Ювілею 2025 Папа вирішив присвятити поточний рік молитві, тож тема IV Всесвітнього дня дідусів, бабусь і похилих віком пропонує до уваги «молитву переслідуваного старця», якою є 71-й Псалом, в якій молільник переповідає історію своєї дружби з Богом.

«Відзначення цього Дня, цінуючи харизми дідусів і бабусь і людей похилого віку та їхній внесок у життя Церкви, має на меті заохотити кожну церковну спільноту до розбудови зв'язків між поколіннями та боротьби з самотністю, усвідомлюючи, що, як стверджує Святе Письмо, "не добре людині бути самотньою" (Бут 2,18)», – читаємо в комюніке дикастерії, оприлюдненому в бюлетені Пресслужби Святого Престолу.