Папа: диявол хоче упадку людини, але безсилий там, де є молитва
  • Втр, 11/04/2023 - 16:21

В інтерв’ю, що увійшло до книги «Екзорцисти проти сатани», Папа Франциск поділився думками про те, чи слід боятися сатану і чи може він проникнути в Церкву.

 

Від 11 квітня 2023 р. на полицях книжкових крамниць з’явилася книга «Екзорцисти проти сатани» журналіста Фабіо Маркезе Раґони. Вона розпочинається розповіддю про екзорцизм над однією черницею, а також містить інтерв’ю з Папою Франциском. Саме свідчення згаданої опанованої черниці й стало відправною точкою розмови зі Святішим Отцем, якого автор попросив прокоментувати слова, які диявол нібито сказав про нього: «Я ненавиджу його, бо він завжди говорить зле про мене. Бачиш, скільки шкоди я йому накоїв?».

Відповідаючи, Папа зазначив, що особисто не знайомий із цією справою, а тому не може дати якусь оцінку. «Але це насправді є можливим, що я дратую диявола, бо стараюся іти за Господом і чинити те, що каже Євангеліє. І це дратує його. Водночас, він напевно радіє тоді, коли я чиню якийсь гріх. Він шукає упадку людини, але не має жодних шансів, якщо є молитва», – сказав він.

Особисті контакти з біснуватими

На запитання про те, чи йому доводилося мати справу з опанованими людьми, Святіший Отець зауважив, що коли був Архиєпископом Буенос-Айреса, то траплялися випадки, коли до нього зверталися люди, які казали, що є біснуватими, але він відправляв їх на консультацію до дієцезальних спеціалістів, тобто, екзорцистів. «Обоє мені пізніше сказали, що між цими людьми лише двоє або троє були дійсно жертвами диявольського опанування». Він також зазначив, що як Папа ніколи не практикував екзорцизм, і якби була така потреба, то просив би про допомогу хороших екзорцистів.

Диявол у Ватикані

Далі журналіст згадав про те, що чимало людей говорили, що Бенедикт XVI під час понтифікату зазнавав нападів диявола, якому той, хоч багато страждав, але вдало чинив спротив. А Павло VI ще 1972 року сказав, що «дим сатани проник через певні щілини в Божий храм». «Тож чи може диявол діяти також у Ватикані та нападати на Папу?» – запитував він, на що Святіший Отець сказав: «Без сумніву, диявол старається нападати на всіх, без різниці, стараючись у першу чергу завдати удару тим, хто у Церкві чи в суспільстві займає відповідальні посади».

Папа нагадав, що також і Ісус був спокушуваний дияволом, а Симонові-Петрові одного разу сказав: «Геть від мене, сатано». Тож також і папа може зазнавати нападів лукавого. «Ми – люди, а він завжди пробує нападати. Це боляче, але коли молимося, йому нема на що надіятися. Це правда, що як казав святий Павло VI, диявол може увійти також у Божий храм, щоби сіяти кукіль, налаштовувати одних проти інших: поділи та напади – це завжди діло лукавого», – сказав він, наголошуючи, що єдиним шляхом порятунку є йти дорогою, яку показав Христос.

Чи слід боятися диявола?

Відповідаючи на запитання про те, чи потрібно боятися диявола, Святіший Отець сказав, що існують «дуже небезпечні» демони, яких він називає «вихованими». Це ті, які входять у серце ввічливо, задзвонивши у двері. «Душа, яка не дбає про іспит совісті, не помічає цього. Або через духовну літеплість дозволяє їм увійти. Вони ж є жахливими», – зазначає він, називаючи найгіршою опанованістю «духовне зісвітчення». Тож демон «або нищить у прямий спосіб через війни та несправедливість, або робить це виховано, в дипломатичний спосіб». А тому «потрібне розпізнання».