Папа до Місіонерок кларетинок: будуйте простори для звіщення Євангелія
  • Втр, 25/07/2023 - 11:10

Зустрічаючись із учасниками Генеральної капітули Згромадження Місіонерок святого Антоніо Марії Кларета, Святіший Отець закликав їх втілювати слова і діла Христа у будь-якому місці їхнього служіння.

У понеділок, 24 липня 2023 р., Папа Франциск прийняв на аудієнції учасників Генеральної капітули Згромадження Місіонерок святого Антоніо Марії Кларета, знаних також як місіонерки кларетинки. У своєму слові Святіший Отець звернув увагу на завдання Згромадження, яке випливає з їхньої ідентичності.

Будувати простори для слухання

«Я знаю, що ви пройшли довгий шлях, щоб підготуватися до цієї події, і що ви робили це не самі, а в супроводі інших членів Кларетинської родини та інших людей, з якими поділяєте життя та місію. Дякую вам за цей шлях», – зазначив на початку Папа Франциск. У цьому контексті він пригадав про двох учнів з Емаусу, які подорожували разом з воскреслим Христом. «Коли вони виявляють, що цей паломник є воскреслим Ісусом – а вони усвідомлюють це, коли відчувають, що їхні серця палають у Його присутності, коли вони є свідками Його слів і жестів, коли розділяють хліб і вино та вступають у сопричастя з Ним, – тоді вони, сповнені радості, поспішають, щоб звіщати про Нього»,– зауважив Святіший Отець.

На його думку, в розповіді про Емаус можна розпізнати основні елементи синодального процесу, який зараз триває у Католицькій Церкві: зустріч, участь, діалог, сопричастя, місія. В цьому контексті Папа подякував членам Згромадження за готовність і прагнення будувати простори для слухання та звіщення Євангелія в кожному місці світу, де вони присутні.

Три особливості Згромадження

Святіший Отець вказав на три особливості покликання місіонерок кларетинок. Перша з них стосується Марійського виміру, що полягає в тому, аби вказувати на Ісуса, що є місією Його матері. Наступна особливість – це місіонерський вимір. «Як місіонери, несіть послання Ісуса з довірою та ніжністю Марії, куди б вас не відправили, втілюючи слова та вчинки Господа, щоб Його Царство любові було присутнім у світі», – закликав Папа. Третя ж особливість торкається засновника Згромадження. «Ви також кларетинки, дочки Антоніо Марії Кларета, святого пастиря, місіонера і засновника, який заступається за вас і є взірцем, на який ви завжди можете дивитися, щоб навчитися плекати стосунки з пречистою Дівою Марією як з матір’ю, палку любов до євангелізації та місіонерську відвагу», – підкреслив Святіший Отець.

На завершення він закликав місіонерок постійно поглиблювати своє харизматичне коріння в трьох перелічених особливостях, щоб передавати цей спадок всім оточуючим, «заражаючи їх» радістю Євангелія. «Не бійтеся перетинати географічні та навіть екзистенційні кордони, як це зробив отець Кларет, щоб усі могли пізнати переповнюючу любов Божого Серця. Церква та сучасний світ гостро потребують вірного та відважного свідчення вашого богопосвяченого життя», – сказав Папа Франциск.