Папа Франциск пообідав з убогими й потребуючими під знаком дружби
  • Пон, 20/11/2023 - 09:58
Понад 1200 гостей – потребуючих і тих, хто їм допомагають – зібралися в залі Павла VI у Ватикані на обід з Папою Франциском, організований з нагоди Всесвітнього дня вбогих.

Зал Павла VI у Ватикані, що є місцем проведення велелюдних папських аудієнцій, різних зустрічей і конгресів, а в жовтні був великим залом синодальних засідань, у неділю, 19 листопада 2023 р. перетворився у великий бенкетний зал, де зібралися понад 1200 вбогих і потребуючих, а також волонтерів, які їм допомагають. Вони вранці взяли участь у Святій Месі, яку Папа Франциск очолив у базиліці святого Петра у Ватикані з нагоди Всесвітнього дня вбогих, дочекалися, коли він завершить недільну молитву «Ангел Господній», щоби врешті спожити разом з ним обід. Серед них були також українські мігранти й біженці. Всі вони зібралися навколо столів, прикрашених білими та жовтими квітами.

Перед початком трапези Папа уділив благословення, складаючи подяку Богові за «момент дружби, що зібрав усіх разом», за поживу і за тих, хто приготував почастунок. Обід, який вже став традиційним, приготувала Дикастерія служіння милосердя. Цьогорічним жертводавцем стала мережа готелів «Hilton», яка запропонувала меню, придатне як для християн, так і для тих, хто з огляду на свою релігію дотримується визначених норм щодо харчування.

Перед тим, як попрощатися по завершенні трапези, Святіший Отець склав подяку всім тим, хто причинився до організації цього свята і тим, хто служив при столах. Особливу вдячність він висловив гостям, «які сформували прекрасний дух цього обіду».