Папа Франциск повернувся до Ватикану після операції
  • Птн, 16/06/2023 - 12:50
З огляду на нормальний перебіг післяопераційного одужання Папа Франциск виписаний з лікарні і повернувся до Ватикану. Перед тим, як звичайно, проща до Пресвятої Богородиці.

Після дев’ятиденної госпіталізацій Папа Франциск повернувся до Ватикану. У п’ятницю, 16 червня 2023 р., вранці він був виписаний із лікарні ім. Аґостіно Джемеллі, де 7 червня йому зробили лапаротомію, щоби видалити защемлену грижу, що з’явилася внаслідок операції, перенесеної сорок років тому.

«Ще живий», – сказав Папа Франциск з усмішкою на втомленому обличчі, відповідаючи на запитання журналістів, які чекали його біля виходу з лікарні, про те, як він почувається. «Це великий біль», – цими словами він прокоментував трагедію, що трапилася біля берегів Греції, де затонуло риболовецьке судно, що перевозило від 600 до 700 мігрантів з Лівії.

Професор Алф’єрі, який оперував Святішого Отця, підтвердив повне одужання пацієнта. За його словами, він тепер почувається краще, як до цього, оскільки грижа завдавала йому великий біль. Лікар ствердив, що Папа повертається до праці, як також здатний здійснити всі заплановані подорожі.

Перед тим, як повернутися до Ватикану, Єпископ Риму здійснив вже традиційну прощу до Небесної Покровительки римлян – Пресвятої Богородиці, що вшановується у чудотворній іконі «Salus Populi Romani», відвідавши базиліку Santa Maria Maggiore, де провів певний час у молитовному зосередженні в каплиці перед образом.

 

Папа Франциск також здійснив короткотривалий приватний візит до спільноти Сестер Пресвятої Дитини Марії, що зібралася на свою генеральну капітулу, а перед в’їздом до Ватикану зупинився, щоби привітатися з правоохоронцями і подякувати за їхнє служіння.

 

Прес-служба Святого Престолу інформує про те, що підтверджені недільна молитва «Ангел Господній» з Папою, як також інші аудієнції наступних днів, окрім загальної аудієнції в середу, 21 червня, що скасована з метою забезпечення післяопераційного одужання Святішого Отця.