Папа Франциск: Пустослів’я – це двері, через які входить зло та розливає свою отруту
  • Нед, 29/09/2013 - 09:41

Церква латинського обряду 29 вересня вшановує святих архангелів Михаїла, Гавриїла та Рафаїла. Цього дня свого небесного покровителя вшановує Корпус Ватиканської Жандармерії, який несе службу під покровом святого Михаїла. З цієї нагоди Папа Франциск відслужив у суботу, 28 вересня 2013 р., Святу Месу для особового складу жандармерії. Богослуження відбулося у Ватиканських садах, біля репродукції печери об’явлень Люрдської Богородиці.

Свою проповідь Святіший Отець присвятив темі боротьби зі злом. Він зазначив, що зло має свій вхід до Ватиканської твердині, через який намагається розповсюджувати свою отруту. Ним є «пустослів’я», яке призводить до того, що один погано говорить про іншого, чим руйнується єдність. І від цього «кукілю» ніхто не захищений.

Звертаючись до жандармів, Папа зазначив, що хтось з них може сказати: «Отче, але що ми маємо до справи з дияволом? Нашим обов’язком є захищати безпеку цієї держави, цього міста: пильнувати від злодіїв, злочинців, щоб не прийшли неприятелі захопити місто...». Святіший Отець погодився, що це правда, «але Наполеон більше не повернеться, чи не так? Він вже відійшов. І годі припустити, що сюди прийде військо, щоб захопити місто. Сьогодні війна, принаймні тут, відбувається іншим чином: це війна темряви проти світла, ночі з днем», – підкреслив він.

У цьому контексті проповідник звернувся до присутніх із проханням «не лише захищати брами та вікна Ватикану», що також є необхідним та важливим, але також, за прикладом святого Михаїла, обороняти двері сердець тих, хто працює у Ватикані, куди також, як і до будь-якого місця, має доступ спокуса. Нею, за словами Папи, є також спокуса проти єдності, «яку дуже полюбляє диявол», зрештою, «скільки-то інтриг затівається, власне, проти єдності тих, які працюють та живуть у Ватикані».

«Диявол, – сказав Святіший Отець, – намагається створити внутрішню війну, своєрідну громадянську та духовну війну. І ця війна не здійснюється зброєю, яку ми знаємо. Вона здійснюється язиком». Мається на увазі язик, «озброєний плітками», своєрідною отрутою, перед якою Папа Франциск дуже часто перестерігає, і також цього разу, звертаючись до ватиканських жандармів, закликав «захищати одні-одних від пустослів’я». «Просімо у святого Михаїла, – сказав він, – щоб допоміг нам у цій боротьбі: ніколи не говорити погано одні про одних, ніколи не відкривати свого вуха для пліток».

Текст із сторінки http://uk.radiovaticana.va/