Папа Франциск зустрівся з літніми священниками: будьте «свідками пам’яті»
  • Чтв, 16/05/2024 - 10:59
Єпископ Риму також обговорив із похилими віком душпастирями виклики, які доводиться долати з приходом старості, наголошуючи на важливості спілкування між молодими та літніми священниками.

Ввечері, 14 травня 2024 р., Папа Франциск прибув на римську парафію святого Йосифа на Віа Тріонфале, щоб зустрітися із сімдесяткою священників Римської дієцезії, які вже відзначили 40 років свого священства. Таким чином він започаткував нову серію зустрічей з душпастирями своєї дієцезії, що відбуватимуться за критерієм років після свячень.

Свого єпископа, який прибув до парафії перед 16:00 місцевого часу, привітала група вірних, які зібралися перед храмом. Святішого Отця зустріли віцегерент Римської дієцезії та місцевий парох. Разом з ними він через храм дістався до парафіяльних приміщень, де й відбулася зустріч з душпастирями, на початку якої вступне слово виголосив єпископ-помічник Мікеле Ді Толве, відповідальний за справи духовенства та богопосвяченого життя. Далі Папа подякував присутніх за гостинність і закликав їх бути «свідками пам’яті», що повинна єднатися з молодіжним запалом і відважно разом прямувати вперед.

 

Спілкування з душпастирями

Як інформує пресслужба Святого Престолу, під час розмови, що відбувалася за зачиненими дверима, йшлося про душпастирські теми, про служіння в дієцезії та на парафіях Риму. Папа підкреслив важливість праці пароха та священника на вулиці, як також на лагідності в проводі ввіреної отари. «Коли люди бачать лагідність пастиря, то наближаються», – підкреслив він.

Діалог торкнувся тем гостинності, таїнства сповіді, слухання і прощення, а також ангажування у служіння в санктуаріях дієцезії. Вийшли на яв і деякі труднощі літніх священників: самотність після багатьох років життя серед людей, труднощі в тому, щоб впоратися зі змінами, гіркота, яку слід долати молитвою, пам'яттю про Господню любов і відчуттям синівства з Пресвятою Богородицею. Папа Франциск неодноразово підкреслював цінність стосунків між літніми та молодими священниками: «Нехай вони спілкуються, це життя, і разом рухаються вперед», бо, як підкреслив він, «дідусі повинні залишатися в сім'ї».

 

Наприкінці майже двогодинної розмови Папа Франциск подякував за діалог, закликавши присутніх не втомлюватися, молитися і підтримувати церкви.

Благословення для наймолодших парафіян

Привітавшись з кожним священиком окремо, опісля Святіший Отець зупинився в храмі, щоб привітатися з приблизно 70 дітьми-першопричасниками, 100 учнів дітьми з сусідньої школи святого Йосифа та групою дорослих вірних. Опісля він повернувся до Ватикану.