Папа: катування полонених – це потворна річ
  • Срд, 17/04/2024 - 12:40

Скеровуючи наприкінці загальної аудієнції думку до народів, які страждають від війн, Папа Франциск присвятив окрему згадку військовополоненим, засудивши катування та закликавши молитися за їхнє звільнення.

Також і в середу, 17 квітня 2024 р., Папа Франциск свою традиційну ранкову зустріч з паломниками завершив згадкою про народи, що страждають від війни, не забуваючи про «мученицьку Україну». Побажавши хворим, похилим віком, молоді й молодятам, щоб «залишивши Вічне Місто і повернувшись до своїх життєвих середовищ», вони зуміли «свідчити оновлену відповідальність діяльної віри, роблячи таким чином свій внесок у те, щоб у світі засяяло світло Воскреслого Христа», Святіший Отець сказав:

«А також в цю мить наші думки, думки всіх нас, линуть до народів, що перебувають у стані війни. Згадаймо про Святу Землю, про Палестину, про Ізраїль. Згадаймо про Україну, мученицьку Україну. Згадаймо про військовополонених... Нехай Господь зрушить волю, необхідну, щоб усіх їх звільнити. І коли говоримо про полонених, на думку спадають ті, кого катують. Катування полонених – це потворна річ, це не людяно. Задумаймося про численні тортури, які ображають гідність людини, і про численних катованих людей... Нехай Господь усім допоможе і всіх благословить».