Папа: коли християнська спільнота зосереджується лише на собі, то згасає
  • Чтв, 13/10/2022 - 21:51
Папа Франциск зустрівся із членами Папського Інституту Закордонних Місії з нагоди 150-річчя часопису «Світ і Місія», який розповідає про життя географічних і екзистенційних периферій, стаючи голосом тих, хто позбавлений голосу.

У світі, позначеному, на жаль, багатьма ранами та надто численними ігнорованими чи майже ігнорованими в медіа конфліктами, рацією існування таких часописів як «Світ і Місія» є бути голосом тих, хто не має голосу, сприяти пізнанню краси та багатства відмінностей, як також пізнанню викривлень, несправедливості та нерівності в суспільствах, наголошуючи всім, що «кращий світ є можливим». Такими думками Папа Франциск поділився із членами Папського Інституту Закордонних Місії, приймаючи їх у четвер, 13 жовтня 2022 р., на аудієнції, приуроченій до 150-річчя заснування згаданого часопису.

Покликання «Світу і місії»

Згадуючи про історію журналу, Святіший Отець наголосив, що він досі залишається актуальним, бо ще тоді виражав та просував «Церкву, яка виходить». «Ці першопроходьці 150 років тому розуміли важливість того, щоби сприяти пізнаванню країн, до яких вони були відправлені, та того способу, в який на цих далеких землях відбувалася зустріч між Євангелієм і місцевими громадами», – сказав він, додаючи, що це завдання до сьогодні залишається актуальним:

«Також і сьогодні репортажі та безпосередні свідчення представляються як найхарактерніша риса журналу, завдячуючи розповідям із місць і ситуацій, про які мало хто говорить: з географічних і екзистенційних периферій, які в світі, де комунікація, на перший погляд, скорочує відстані, і далі залишаються відсунутими на узбіччя. Це правда, що відстані скоротилися, але помножилися ідеологічні митниці».

 

Голос тих, кого не чують

Папа згадав про інформагентство «AsiaNews», яке також є ініціативою Папського Інституту Закордонних Місій, і про всі інші способи, які він використовує для того, щоби «розповідати про світ, стаючи на сторону тих, хто не має права голосу або кого не слухають», тобто, найубогіших, меншин, які зазнають утисків, жертв забутих війн. У цьому контексті він особливо підкреслив забуті війни. «Сьогодні всі ми стурбовані, і це правильно, війною тут, у Європі, але війни тривають роками», – сказав Святіший Отець, нагадуючи про Сирію, Ємен, М’янму, країни Африки.

Центральність місії

Ще одним завданням часопису, за словами Папи, є нагадувати про центральність місії. Нагадувати християнським спільнотам про те, що «коли вони дивитимуться лише на себе самих, втрачаючи відвагу виходити назовні та нести всім слово Ісуса, то згаснуть», показувати, що Євангеліє, «зустрічаючи інші народи та культури, повертається до нас кожного дня у своїй новизні та свіжості», оскільки «дійсність краще видно із периферії». Підсумовуючи, Святіший Отець зазначив, що часто місіонерам траплялося відкривати, що Святий Дух приходив перед ними, через це важливо «давати голос молодим Церквам і тим, які зростають», які сьогодні виражають «новий і багатообіцяючий динамізм».


Паломництво Святими місцями