Папа про Правила святого Франциска з Аcсізі: Євангеліє було в центрі його існування
  • Птн, 01/12/2023 - 12:56

У посланні з нагоди 800-ліття від затвердження Папою Гонорієм III «Правил святого Франциска Асізького», Папа Франциск наголошує на потребі свідчити красу Євангелія світові, надихаючись Божим словом. Про це пише Vatican News.

З нагоди 800-ліття від затвердження Папою Гонорієм III «Правил святого Франциска», у Папській базиліці святого Йоана на Латерані 29 листопада 2023 р. відбулися урочисті святкування. У цей день кардинал Анджело Де Донатіс, вікарій Папи для Римської дієцезії, прочитав послання Святішого Отця Франциска, присвячене ювілейній події. «Нехай цей ювілей стане для кожного з нас часом внутрішнього відродження, оновленого місійного мандату Церкви, який закликає вийти назустріч світові, де багато братів і сестер чекають на розраду, любов і турботу», – пише Папа.

Євангельський вимір та послух Церкві

У посланні Наступник апостола Петра наголошує на євангельському вимірі Правил, адже «для святого Франциска Євангеліє було в центрі його існування». «Тому потрібно невідкладно повернутися до основи християнського і хрещального зобов’язання, здатного надихатися в кожному виборі Господнім словом: Христос є центром вашої духовності! Будьте чоловіками і жінками, які справді навчаються “правил і життя” в Його школі!» – закликає Святіший Отець.

Інший істотний елемент Правил святого Франциска – послух Церкві. «У цьому зв’язку “послуху і пошани” перед Папою і Римською Церквою він вбачав важливий елемент вірності покликанню і прийняття Христа в Євхаристії; ось чому він без вагань заявляє про свою неодмінну приналежність до Церкви», – зауважує Наступник апостола Петра. У цьому сенсі він закликав жити Правилами у діалозі і слуханні синодального шляху. «Наполегливо підтримуйте Церкву, відновлюйте її прикладом і свідченням, навіть тоді, коли здається, що це дорого коштує!» – наголосив Папа.

Звіщати Євангеліє всім

Святіший Отець виділив красу типової францисканської євангелізації, яка випливає з братерства. «Насправді промовляє життя, а любов, віддана в служінні, є найкращим способом звіщення», – пише він. Таким чином, є життєво важливо, щоб сьогодні Церква виходила назовні, щоб звіщати Євангеліє всюди, при будь-яких обставинах, «без зволікання, без відштовхування і без страху», свідчачи радість Євангелія й не виключаючи нікого.

«І тому я кажу вам: не соромтеся виходити в світ у “братерстві” та в “меншості”, розділяючи блаженство убогості, стаючи красномовним євангельським знаком і показуючи нашому часу, на жаль, позначену війнами та конфліктами, різного роду егоїзмом та логікою експлуатації навколишнього середовища і бідних, що Євангеліє справді є доброю новиною для людства, щоб воно могло знайти найкращий напрямок для побудови нового людства разом з відвагою прямувати до Ісуса», – закликає Папа.