Папа: просімо Господа про дар сердець, конкретно відданих справі миру
  • Нед, 18/02/2024 - 17:38

Затягування конфлікту в Судані та загострення ситуації в Мозамбіку стали відправною точкою для антивоєнного заклику Папи Франциска, з яким він звернувся наприкінці недільної зустрічі з паломниками, згадуючи і про Україну.

 

«Минуло вже десять місяців від початку збройного конфлікту в Судані, який призвів до дуже важкої гуманітарної ситуації. Я знову закликаю воюючі сторони припинити цю війну, яка завдає стільки шкоди людям і майбутньому країни. Молімося, щоб якомога швидше були знайдені шляхи до миру, щоб будувати майбутнє дорогого Судану», – цим закликом Папа Франциск розпочав свої звернення після проказування молитви «Ангел Господній» у неділю, 18 лютого 2024 року.

Промовляючи з вікна Апостольського палацу у Ватикані до паломників, які зібралися на площі Святого Петра, та до всіх, хто слухав його через засоби комунікації, Святіший Отець скерував погляд на іншу частину Африки: «Насильство проти беззахисного населення, руйнування інфраструктури та відсутність безпеки знову поширюються в провінції Кабо-Дельгадо в Мозамбіку, де нещодавно також було підпалено католицьку місію Африканської Богоматері в Мазезе. Молімося за те, щоб мир повернувся в цей стражденний регіон. І не забуваймо про численні інші конфлікти, які вмивають кров'ю африканський континент і багато інших частин світу: також Європу, Палестину, Україну...»

«Не забуваймо: війна – це завжди поразка, завжди. Де б вона не велася, там населення виснажене, втомлене війною, що, як завжди, є даремною і безрезультатною, приносить лише смерть, лише руйнування, і ніколи не принесе вирішення проблеми. Натомість невтомно молімося, бо молитва є дієвою, і просімо Господа про дар умів і сердець, які конкретно посвячуються справі миру», - підсумував Папа.