Папа: в Христових ранах торкаємося перемоги життя над смертю і гріхом
  • Пон, 08/04/2024 - 12:18

Чи ми справді віримо в могутність Ісусового воскресіння, в Його перемогу над гріхом і смертю? Замислитися над цим Папа Франциск заохотив учасників недільної молитви на площі Святого Петра у Ватикані.

Що означає «мати життя»? Це запитання стало відправною точкою для роздумів, якими Папа Франциск поділився з вірними у другу неділю Пасхи, яку святий Іван Павло ІІ присвятив Божому милосердю. Промовляючи до римлян, паломників і туристів, які 7 квітня 2024 р. зібралися на площі Святого Петра у Ватикані на молитву «Царице Неба», він зазначив, що євангельський уривок цього дня говорить, що віруючи в Ісуса, Божого Сина, ми можемо «мати життя в Його ім’я».

Сповнення, до якого покликані всі

Як зауважив Святіший Отець, «всі ми хочемо мати життя, але є різні способи, щоб це зробити». Хтось зводить існування до невпинної гонитви за приємністю й володінням речами, пошуками нових вражень, «що на перший погляд є приємною дорогою, але вона не насичує серце». «Не в такий спосіб “маємо життя”, бо слідування шляхами насолоди і влади не веде до щастя», – сказав Наступник святого Петра, пояснюючи, що в цьому випадку залишаються без відповіді чимало аспектів існування, таких як «любов, неминучий досвід болю, обмеженості та смерті». Крім того, «залишається нездійсненою мрія, яка поєднує нас усіх», тобто, «надія жити вічно, бути любленими без кінця». І згаданий євангельський уривок говорить про те, що «ця повнота життя, до якої покликаний кожен із нас, здійснюється в Ісусі».

Доторкнутися до перемоги життя

Як же отримати доступ до цього досвіду? Папа заохотив приглянутися до досвіду апостолів. Вони переживали чи не найтрагічніший момент свого життя: після страстей вони замкнулися в світлиці, налякані та зневірені. Й ось до них приходить Воскреслий, і перше, що робить, показує їм свої рани. «Це були знаки страждання та болю, вони могли викликати почуття провини, проте з Ісусом вони стали каналами милосердя та прощення», – наголосив проповідник, додавши, що в такий спосіб учні «мають нагоду побачити, доторкнутися до того, що з Ісусом перемагає завжди життя, смерть і гріх зазнали поразки». Вони також отримують дар Ісусового Духа, «Який дає їм нове життя, життя улюблених дітей».

Любити так, як любить Він

«Ось що потрібно чинити кожного дня, щоб "мати життя": достатньо зосередити свій погляд на розп'ятому і воскреслому Ісусі, зустрічатися з Ним у таїнствах і в молитві, розпізнавати Його присутність, вірити в Нього, дозволити Його благодаті торкнутися себе і керуватися Його прикладом, переживати радість від того, що любимо так, як Він», – сказав Святіший Отець, підкреслюючи, що кожна жива зустріч з Ісусом «дає нам змогу ще більше отримати життя». В цьому контексті Папа запросив слухачів відповісти собі на запитання про те, чи віримо в силу Ісусового воскресіння, в Його перемогу над гріхом, страхом і смертю, чи вступаємо в стосунки з Ним, чи піддаємося Його спонуці любити ближніх і надіятися кожного дня. «Нехай же Пресвята Марія допоможе нам мати дедалі більшу віру у воскреслого Ісуса, щоб “мати життя” та поширювати радість Пасхи», – побажав він.